Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Porta Varsovia

2011-07-14

Porta Varsovia

Przy ulicach Nowogrodzkiej, Wspólnej i Emilii Plater ma powstać brama stanowiąca pomost między tradycją a nowoczesnością.

Przy ulicach Nowogrodzkiej, Wspólnej i Emilii Plater ma powstać brama stanowiąca pomost między tradycją a nowoczesnością.

Porta Varsovia to zespół dwóch wieżowców biurowych o powierzchni 133 620 m kw. Twórcami projektu są spółka artystyczna Mirek i Ostrowski oraz Zespół Projektowo-Inwestycyjny Kontrapunkt. Budowla ma wywoływać wrażenie, jakby dotykała nieba. Taki efekt ma zapewnić specjalna konstrukcja architektoniczna oraz kolorystyka budowli.

Lokalizacja nie jest przypadkowa. Po jednej stronie Porta Varsovia znajduje się kościół św. Piotra i Pawła, który nosi ślady kul powstańczych. Fasada wieżowców także będzie posiadać otwory przypominające dziury po kulach. Po drugiej stronie inwestycji powstanie obiekt Lilium Tower, którego konstrukcja ma nawiązywać do kształtu lilii.

Projekt bramy wiąże się z przeorganizowaniem najbliższej przestrzeni. W planach jest przebudowa ulicy Emilii Plater. Zaplanowano także utworzenie obszarów zieleni, aby podkreślić kontrast ciszy panującej wokół bramy względem hałasu centrum miasta.

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-07-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianędomy na wynajemhale i magazyny na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Żorydomy na wynajem powiat Świdnickimieszkania na wynajem gmina Uniejówdomy na sprzedaż gmina Markusydomy na wynajem w Równymmieszkania na wynajem w Staświnachmieszkania na wynajem w Dobrzyniewie Kościelnym

Deweloperzy

);