Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ponad 1,2 mln zł na wynajem lokali dla powodzian z Małopolski

2010-08-06

Ponad 1,2 mln zł na wynajem lokali dla powodzian z Małopolski

Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski podpisał umowy z czterema gminami, które otrzymają fundusze na wynajem mieszkań i kontenerów.

Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski podpisał umowy z czterema gminami, które otrzymają fundusze na wynajem mieszkań i kontenerów dla powodzian. Ponad 1,2 mln zł zostało podzielone między gminy: Pcim, Pleśna, Szczucin oraz Dobczyce.

Samorządy mogą wynajmować kontenery, a także mieszkania dla rodzin, które nie mogą wrócić do domów zniszczonych przez powódź lub osuwiska. Koszty najmu kontenera lub mieszkania, do 1000 złotych miesięcznie (do końca listopada 2010 roku) będą refundowane z budżetu państwa. Jeżeli kwota najmu będzie wynosić więcej, wówczas w kosztach będą partycypować po połowie, samorząd oraz użytkownicy kontenera bądź mieszkania np.: koszt najmu wynosi 1300 zł – 1000 zł dotacja ze skarbu państwa, 150 zł samorząd, 150 zł mieszkaniec. W ramach dotacji nie będą finansowane opłaty za media.

Małopolski Urząd Wojewódzki będzie przekazywał gminom co miesiąc pieniądze na pokrycie kosztów związanych z wynajmem kontenerów i mieszkań. Refundacja będzie ustalana na podstawie umów zawartych przez gminę z firmami wynajmującymi mieszkania i kontenery oraz faktur i rachunków przesłanych przez samorządy.

Według podpisanych umów Szczucin otrzyma 1,02 mln zł, Pcim – 84 tys. zł, Pleśna – 75 tys. zł, Dobczyce – 25 tys. zł. Obecnie w gminie Szczucin (powiat dąbrowski) wynajętych jest 107 kontenerów, w Dobczycach (powiat myślenicki) 2 mieszkania, w Pcimiu (powiat myślenicki) 12 mieszkań, a w Pleśnej (powiat tarnowski) 5 mieszkań.

 

Źródło: KRN.pl | 2010-08-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażhale i magazyny do kupieniagaraże na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Świdnickidomy na sprzedaż powiat Warszawski zachodnilokale użytkowe na sprzedaż gmina Winnicadomy na wynajem gmina Gizałkidomy na sprzedaż w Karolewiedomy na wynajem w Głuchowiemieszkania na wynajem w Zelgoszczy

Deweloperzy