Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pomysł rządu na obniżenie cen mieszkań

2006-11-02

Pomysł rządu na obniżenie cen mieszkań

W Ministerstwie Budownictwa trwają intensywne prace nad nową ustawą, która regulowałaby kwestie związane z przeznaczeniem gruntów należących do państwa pod budownictwo mieszkaniowe.

Jak twierdzi „Życie Warszawy”, w Ministerstwie Budownictwa trwają intensywne prace nad nową ustawą, która regulowałaby kwestie związane z przeznaczeniem gruntów należących do państwa pod budownictwo mieszkaniowe. Według projektu w wieczyste użytkowanie miałyby je dostać gminy, spółdzielnie mieszkaniowe, inwestorzy, deweloperzy oraz Towarzystwa Budownictwa Społecznego do wykorzystania zgodnie z profilem swojej działalności, czyli pod budownictwo socjalne, komunalne, pod wynajem, a także na zasadach komercyjnych.

Resort zamierza postawić jednak warunek: „na przekazanych nieruchomościach muszą powstać mieszkania, które będą sprzedawane po cenach korzystnych dla nabywców”.

Swoje zasoby miałyby obowiązek przekazać starostwa, Agencja Nieruchomości Rolnych, Agencja Mienia Wojskowego oraz Wojskowa Agencja Mieszkaniowa. Zgodnie z szacunkami „Życia Warszawy” w sumie do spółdzielni, deweloperów i gmin mogłoby trafić ok. 200 tysięcy hektarów.

Więcej w dzisiejszym „Życiu Warszawy”.

Źródło: „Życie Warszawy”, 02.11.2006 | 2006-11-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Myszkowskimieszkania na wynajem powiat M. Siemianowice Śląskielokale użytkowe na sprzedaż gmina Chęcinymieszkania na sprzedaż gmina Teresindomy na sprzedaż w Szrapkidomy na wynajem w Starych Kiejkutachdomy na wynajem w Głuszynie

Deweloperzy

);