Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pomoc dla regionalnych lotnisk

2009-10-28

Pomoc dla regionalnych lotnisk

Z regionalnych programów operacyjnych będzie pochodził fundusz na bezzwrotne dofinansowanie budowy lub przebudowy regionalnych lotnisk.

Z regionalnych programów operacyjnych będzie pochodził fundusz na bezzwrotne dofinansowanie budowy lub przebudowy regionalnych portów lotniczych – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Na wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy zakładający lub zarządzający regionalnymi portami lotniczymi. Jak czytamy dalej, pomoc inwestycyjna związana z przedsięwzięciami realizowanymi na potrzeby lotnisk regionalnych może być udzielana jako bezzwrotne dofinansowanie lub dokapitalizowanie poprzez wniesienie: wkładów pieniężnych, wkładów niepieniężnych w postaci nieruchomości lub innych środków trwałych. W zależności od rodzaju pomocy finansowej udzielają jej m.in. odpowiednio instytucje zarządzające, instytucje pośredniczące w programach operacyjnych oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Pomoc, o której mowa w rozporządzenie ministra rozwoju regionalnego z 8 października 2009 r. w sprawie udzielania pomocy na inwestycje w zakresie portów lotniczych w ramach regionalnych programów operacyjnych, może dotyczyć dużych regionalnych portów lotniczych, takich jak: Kraków-Balice oraz Poznań-Ławica, a także małych regionalnych portów lotniczych w: Bydgoszczy, Lublinie-Świdniku, Łodzi-Lublinku, Modlinie, Olsztynie-Szymanach, Rzeszowie-Jasionkach, Zegrzu Pomorskim oraz portów lotniczych w województwie podlaskim – dodaje dziennik. Dofinansowanie regionalnych lotnisk ma na celu wspieranie rozwoju gospodarczego i społecznego regionu poprzez rozwój sieci regionalnych portów lotniczych.

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 28.10.2009 | 2009-10-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianękamienice do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Kwidzyńskidomy na wynajem powiat Otwockidomy na wynajem gmina Puławydomy na sprzedaż gmina Dzierżoniówmieszkania na sprzedaż w Drogosławiemieszkania na sprzedaż w Janiszowicachdomy na wynajem w Ostrówku

Deweloperzy

);