Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polskie miasta europejskimi liderami elektromobilności

Magdalena Hojniak | 2019-09-11

Polskie miasta europejskimi liderami elektromobilności
Elektromobilność coraz częściej jest głównym tematem dyskusji

Kongres Nowej Mobilności zgromadził samorządowców debatujących o przyszłości elektromobilności w Polsce.

Zdaniem prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka polskie miasta są liderami elektromobilności. Tym, co blokuje rozwój w tym zakresie, jest przede wszystkim bariera mentalna mieszkańców. Włodarz zwrócił uwagę, że najważniejsze to przekonać społeczność do tego, że trzeba patrzeć na opłacalność przedsięwzięcia w dłuższej perspektywie, a nie koncentrować się na początkowych trudnościach w eksploatacji czy pozorach nieopłacalności. Jak podkreślił Żuk, elektromobilność nie zawęża się jedynie do autobusów. Uwzględniać należy również wypożyczalnie samochodów hybrydowych czy rowery miejskie. Przygotować należałoby ułatwienia dla tego typu pojazdów, np. w postaci zwolnienia z opłaty parkingowej hybrydy, co jest wprowadzane w niektórych miastach.

Podczas Kongresu wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński przypomniał, że stolica może pochwalić się drugim po Londynie wynikiem, jeśli chodzi o liczbę elektrycznych autobusów w europejskich miastach. Również w statystykach dotyczących pojazdów elektrycznych udostępnianych w ramach carsharingu stolica zajmuje wysoką pozycję na tle Europy, plasując się na 3. miejscu. Jak się okazuje, w Warszawie ponad połowa przewozów odbywa się przy użyciu pojazdów elektromobilnych.

W trakcie kongresu rozmawiano także o elektrycznych hulajnogach, które coraz bardziej stają się widoczne w przestrzeni miejskiej w związku z tym potrzebne jest opracowanie rozwiązań w tym zakresie.  

Źródło: Portalsamorzadowy.pl | 2019-09-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniahale i magazyny do kupieniamieszkania na wynajemdomy na sprzedaż powiat Nowodworskimieszkania na sprzedaż powiat Ostrzeszowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Śniadowodomy na sprzedaż gmina Bartoszycemieszkania na wynajem w Bestwinamieszkania na sprzedaż w Długołęcemieszkania na wynajem w Bugaju

Deweloperzy

);