Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polska rajem inwestorów

2011-07-27

Polska rajem inwestorów

W opublikowanym przez ONZ raporcie inwestycyjnym Polska znalazła się na 6. miejscu wśród najbardziej atrakcyjnych państw na świecie.

Polska znalazła się na 6. miejscu wśród najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie państw świata – w raporcie opracowanym przez Konferencję Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju UNCTAD. Na wyższych miejscach znalazły się Rosja, Brazylia, Indie i USA, a na czele uplasowały się, podobnie jak w roku poprzednim, Chiny. Ranking jest opracowywany na podstawie wskazań ekspertów. Podobny wynik, jak Polska, czyli ok. 20 proc. – osiągnęły Indonezja, Australia, Niemcy i Meksyk.

O atrakcyjności inwestycyjnej Polski decydują przede wszystkim stabilność gospodarcza, dostępność wykształconej kadry oraz stosunkowo niskie koszty pracy. O atrakcyjności Polski świadczy także pierwsze miejsce Krakowa wśród najbardziej obiecujących miast dla outsourcingu.

Z raportu World Investment Report 2011 wynika, że choć poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych nie osiągnął stanu sprzed kryzysu, to jednak w kilku regionach wykazuje większą poprawę. W roku 2010 wyniósł łącznie 1,24 bln dolarów. Raport UNCTAD wskazuje przede wszystkim na czynniki związane z ryzykiem inwestycyjnym oraz regulacjami rynku w ocenie poszczególnych regionów. W najbliższych latach poziom inwestycji powinien rosnąć, a w 2013 osiągnąć szczytowy poziom z 2007 r. - 1,9 bln dolarów.

Raport wskazuje także na rosnące znaczenie niekapitałowych form produkcji międzynarodowej, obejmujących produkcję na zamówienie oraz usługi outsourcingowe. Wśród korzyści wynikających z takiej formy inwestowania analitycy UNCTAD wymieniają transfer wiedzy, technologii i umiejętności. Natomiast dużym ryzykiem jest możliwość łatwego przenoszenia inwestycji oraz uzależnienie gospodarki goszczącej od zapotrzebowania globalnego.

Źródło: KRN.pl | 2011-07-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażmieszkania na sprzedażdomy na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat M. Jastrzębie-Zdrójmieszkania na sprzedaż powiat M. Tarnówdomy na wynajem gmina Toszekdomy na wynajem gmina Kępnomieszkania na wynajem w Białawodziemieszkania na wynajem w Wężewiemieszkania na sprzedaż w Zaroślu

Deweloperzy

);