Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polską gospodarkę czeka wzrost?

Magdalena Hojniak | 2018-11-13

Polską gospodarkę czeka wzrost?
Polska będzie jednym z najszybciej rozwijających się krajów UE

Z prognoz gospodarczych opracowanych przez Komisję Europejską wynika, że wkrótce Polska znajdzie się wśród najszybciej rozwijających się krajów Unii.

Według prognoz gospodarczych przygotowanych przez Komisję Europejską Polska ma się stać 3. najszybciej rozwijającym się państwem w Unii Europejskiej. Tym samym jesteśmy jednym z 8 krajów, dla których wzrost gospodarczy oszacowano na wyższą skalę. Jak twierdzą eksperci, wzrost będzie stymulowała konsumpcja prywatna. Wpłynie na to również rosnąca liczba inwestycji – zarówno prywatnych, jak i publicznych, finansowanych m.in. przez fundusze europejskie.

Jednak nie wszystko zapowiada się pomyślnie. Prognoza zakłada bowiem, że problemy z podażą na rynku pracy w połączeniu ze wzrastającą inflacją przyniosą negatywne skutki dla dochodów gospodarstw domowych. Tym, co może stanowić zagrożenie dla rozwoju, są czynniki zewnętrze. Przewidywania Komisji Europejskiej zakładają, iż w 2020 r. tempo wzrostu PKB wyhamuje i osiągnie wartość 3,3 proc. Pomimo tego wówczas polska gospodarka i tak będzie w grupie 6 najszybciej rozwijających się.  

Efekty ma przynieść redukcja długu instytucji rządowych i samorządowych. W stosunku do PKB  ma ona znacząco poprawić sytuację budżetową.  W prognozie przewidziano, że w 2020 r. dług ma stanowić 47,4 proc. PKB, podczas gdy stan na 2017 r. informował o 50,6 proc. 

Źródło: KRN.pl | 2018-11-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Działka inwestycyjna
Osiedle Lawendowa 3
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Enklawa Białowieska
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****
Przepiękny dom jednorodzinny

Działka inwestycyjna

Kraków, Dębniki, ul. F. Pokutyńskiego 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażdomy na sprzedażinne nieruchomości na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Iławskilokale użytkowe na wynajem powiat Zambrowskidomy na wynajem gmina Szczuczynmieszkania na wynajem gmina Niedrzwica Dużamieszkania na sprzedaż w Grabnikumieszkania na sprzedaż w Orzeszkachdomy na sprzedaż w Łosinach

Deweloperzy