Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polacy remontują mimo kryzysu

2009-08-25

Polacy remontują mimo kryzysu

Mimo kryzysu Polacy nie przestali remontować swoich domów i mieszkań – wynika z najnowszych danych Ministerstwa Finansów o wysokości zwrotu VAT za materiały budowlane.

Mimo kryzysu Polacy nie przestali remontować swoich domów i mieszkań – wynika z najnowszych danych Ministerstwa Finansów o wysokości zwrotu VAT za materiały budowlane.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, w pierwszym półroczu fiskus zwrócił 201 tys. inwestorów łącznie 484,3 mln zł – to więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Średnio każdy remontujący odzyskał 2,4 tys. zł. Świadczy to o tym, że większość z nich kupowała materiały na niewielkie remonty. W przypadku budowy domu do odzyskania z tytułu VAT jest bowiem o wiele więcej pieniędzy, nawet ponad 30 tys. zł – zaznacza dziennik.

Aby odzyskać część VAT za materiały budowlane, należy posiadać dowód ich zakupu w postaci faktury oraz wykonać inwestycję tzw. systemem gospodarczym (nie korzystając z usług profesjonalnych firm). Warto wiedzieć, że fiskus zwraca różnicę między stawką 22 i 7 proc., ale tylko za te materiały, które po 1 maja 2004 r. zostały obłożone wyższą stawką tego podatku (m.in. cegły, dachówki, cement, wapno, gips, wełna mineralna, okna, drzwi) – podkreśla „Gazeta”.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 25.08.2009 | 2009-08-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na wynajemdomy na sprzedaż powiat Wągrowieckilokale użytkowe na wynajem powiat Przemyskidomy na sprzedaż gmina Trzcianamieszkania na wynajem gmina Busko-Zdrójmieszkania na wynajem w Górno-Parcelachdomy na sprzedaż w Polichno-Budymieszkania na wynajem w Najdymowie

Deweloperzy

);