Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polacy remontują mimo kryzysu

2009-08-25

Polacy remontują mimo kryzysu

Mimo kryzysu Polacy nie przestali remontować swoich domów i mieszkań – wynika z najnowszych danych Ministerstwa Finansów o wysokości zwrotu VAT za materiały budowlane.

Mimo kryzysu Polacy nie przestali remontować swoich domów i mieszkań – wynika z najnowszych danych Ministerstwa Finansów o wysokości zwrotu VAT za materiały budowlane.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, w pierwszym półroczu fiskus zwrócił 201 tys. inwestorów łącznie 484,3 mln zł – to więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Średnio każdy remontujący odzyskał 2,4 tys. zł. Świadczy to o tym, że większość z nich kupowała materiały na niewielkie remonty. W przypadku budowy domu do odzyskania z tytułu VAT jest bowiem o wiele więcej pieniędzy, nawet ponad 30 tys. zł – zaznacza dziennik.

Aby odzyskać część VAT za materiały budowlane, należy posiadać dowód ich zakupu w postaci faktury oraz wykonać inwestycję tzw. systemem gospodarczym (nie korzystając z usług profesjonalnych firm). Warto wiedzieć, że fiskus zwraca różnicę między stawką 22 i 7 proc., ale tylko za te materiały, które po 1 maja 2004 r. zostały obłożone wyższą stawką tego podatku (m.in. cegły, dachówki, cement, wapno, gips, wełna mineralna, okna, drzwi) – podkreśla „Gazeta”.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 25.08.2009 | 2009-08-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciahale i magazyny do kupieniadomy do kupieniadomy na sprzedaż powiat Głogowskidomy na wynajem powiat Bielskimieszkania na sprzedaż gmina Heldomy na sprzedaż gmina Czeladźdomy na sprzedaż w Woli Kiełpińskiejmieszkania na sprzedaż w Kuźnicymieszkania na sprzedaż w Smokowie

Deweloperzy

);