Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Podwyżka stóp procentowych

2007-06-28

Podwyżka stóp procentowych

Po raz drugi w tym roku Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się podnieść stopy procentowe. Ma to powstrzymać wzrost inflacji, na którą coraz silniejszą presję wywierają rosnące płace i konsumpcja Polaków.

Po raz drugi w tym roku Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się podnieść stopy procentowe. Ma to powstrzymać wzrost inflacji, na którą coraz silniejszą presję wywierają rosnące płace i konsumpcja Polaków – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Ostatnia podwyżka stóp miała miejsce dwa miesiące temu na kwietniowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej – czytamy. Teraz po kolejnej podwyżce główna stopa procentowa – referencyjna – wzrosła o 0,25 pkt proc., do poziomu 4,5 proc.

Jak informuje „Gazeta", dla osób, które mają kredyty w złotych oznacza to wyższe miesięczne raty kredytu – w przypadku kredytów hipotecznych – średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jednak ekonomiści podkreślają, że ta podwyżka w dużym stopniu została wcześniej uwzględniona przez rynek i banki już wliczyły ją w cenę kredytów. Problem w tym, że ekonomiści obstawiają jeszcze dwie podwyżki stóp w tym roku.

Kolejne podwyżki są możliwe, ale nie jest sprecyzowane kiedy – czytamy dalej. Głównym problemem jest rynek pracy, który tworzy zagrożenie dla przyszłego wzrostu cen. Rada będzie patrzyła na kolejne dane płynące z gospodarki i na bieżąco oceniała sytuację – mówi dla „Gazety Wyborczej” Ryszard Petru, główny ekonomista Banku BPH. Jego zdaniem nie jest wykluczone, że stopy pójdą w górę po raz kolejny już w lipcu. – Moim zdaniem, pod koniec roku stopy wzrosną do poziomu 5 proc. – dodaje.

Więcej w „Gazecie Wyborczej".

Źródło: Leszek Baj, „Gazeta Wyborcza”, 27.06.2007 | 2007-06-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciadziałki do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Łukowskilokale użytkowe na wynajem powiat Gorlickilokale użytkowe na wynajem gmina Trzebiechówlokale użytkowe na wynajem gmina Wielka Wieśmieszkania na sprzedaż w Dzikowiemieszkania na sprzedaż w Trzebyczcemieszkania na wynajem w Pleśnie

Deweloperzy

);