Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Podatek bez znaczenia

2011-06-06

Podatek bez znaczenia

Wzrost podatku VAT z 7 na 8 proc. nie wpłynął na wzrost cen mieszkań.

W przeciwieństwie do prognoz przewidujących podwyżki cen mieszkań ze względu na wzrost VAT z 7 na 8 proc., tendencja cenowa na rynku mieszkaniowym jest ustabilizowana. Deweloperzy nie wykorzystali podwyżki jako pretekstu do windowania cen.

Cen swoich mieszkań w Warszawie i Poznaniu nie zmienił między innymi Budimex Nieruchomości. Zdaniem Ewy Perkowskiej z Budimexu, spółka przejęła koszty na siebie: obniżyła cenę netto, aby utrzymać poziom ceny brutto. Nowa stawka VAT zaczęła obowiązywać w przypadku mieszkań, które firma wybudowała na krakowskim osiedlu Myśliwska. Rzecznik JW Construction Małgorzara Szwarc-Sroka w wypowiedzi dla „Rzeczpospolitej” zaznacza, że po wprowadzeniu wyższego VAT popyt na mieszkania nie został zahamowany. - Wpływ podwyżki podatku na decyzję o zakupie mieszkania oceniamy jako nieznaczny. Zmianę stawki VAT deweloperzy wykorzystali też do celów marketingowych.
 
Zdaniem Małgorzaty Urbaniak ze spółki Gant Development, wzrost VAT, który wiąże się z wyższą ceną brutto, nie był zbyt uciążliwy dla kupujących: - Mamy dużą podaż na rynku. Deweloperzy chętniej udzielają rabatów, a do sprzedaży są wprowadzane tańsze mieszkania. W ostatecznym rozrachunku podwyżka nie jest zbyt odczuwalna.

 

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2011-06-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażdomy na zamianęmieszkania na zamianędomy na sprzedaż powiat M. Opolelokale użytkowe na sprzedaż powiat Ropczycko-Sędziszowskidomy na wynajem gmina Annopoldomy na wynajem gmina Bieczdomy na wynajem w Rozłogachdomy na sprzedaż w Zwierzyńcudomy na sprzedaż w Dursztynie

Deweloperzy

);