Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

PO chce uwłaszczyć działkowców

2008-04-18

PO chce uwłaszczyć działkowców

Platforma Obywatelska pracuje nad projektem ustawy, dotyczącym uwłaszczenia ogródków działkowych. Prawo posiadania ziemi działkowiec miałby otrzymać bezpłatnie.

Platforma Obywatelska pracuje nad projektem ustawy, dotyczącym uwłaszczenia ogródków działkowych – donosi „Puls Biznesu”. Prawo posiadania ziemi działkowiec miałby otrzymać bezpłatnie.

Nowi właściciele mają otrzymać również możliwość postawienia na swojej działce domku jednorodzinnego, o ile wcześniej grunt nie został uwzględniony przez gminę w planach zagospodarowania przestrzennego jako teren zielony. Jak czytamy dalej, ustawa musi nie tylko zabezpieczać prawa działkowców, ale także interes gminy. Chodzi przede wszystkim o to, aby oddane w ręce działkowców tereny nie stały się kością niezgody pomiędzy ich właścicielami a gminą. Jeżeli w planach zagospodarowania przestrzennego działki są przeznaczone do pozostawiania jako tereny zielone, nie ma mowy o budowie domu. Podobnie jest również w przypadku, kiedy na terenie działek zaplanowano budowę drogi. Prace nad projektem ustawy mają zakończyć się w drugiej połowie maja.

Źródło: „Puls Biznesu” 15.04.2008 | 2008-04-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażinne nieruchomości na wynajemdomy na wynajem powiat Ostrzeszowskimieszkania na wynajem powiat Sochaczewskidomy na wynajem gmina Ujazdmieszkania na sprzedaż gmina Solec-Zdrójdomy na sprzedaż w Bielawachmieszkania na wynajem w Uniszowejdomy na sprzedaż w Chrząblicach

Deweloperzy

);