Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Plac Przyjaciół Sopotu

2012-02-29

Plac Przyjaciół Sopotu

W konkursie na zagospodarowanie placu nie przyznana została pierwsza nagroda. Ze zmianami w centrum miasta trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

W konkursie na zagospodarowanie Placu Przyjaciół Sopotu, który miał stać się nowym symbolem nadmorskiego kurortu, nie przyznana została pierwsza nagroda. Ze zmianami w centrum miasta trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

Postępowanie konkursowe w imieniu miasta prowadziło Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział Wybrzeże. Do udziału w drugim etapie zaproszonych zostało 165 uczestników. Ich zadaniem było zaprojektowanie czterech (ocenianych osobno) elementów: głównego akcentu placu (umieszczonej centralnie fontanny), nowych mebli miejskich (obiektów ruchomych: ławek, koszy i kwietników i stałych np. lamp) oraz punktów gastronomicznych wraz z ogródkami, aranżacji Placu na potrzeby koncertów oraz Jarmarku Bożonarodzeniowego i Noworocznego. Do sądu konkursowego spłynęło łącznie 25 prac.

Najwyższą ocenę sądu konkursowego i II miejsce przyznano zespołowi reprezentującemu pracownię Wolski Architekci z Sopotu. Koncepcja przewidywała m.in. podświetlony, nowoczesny element, kojarzący się z mewą zrywającą się do lotu. III lokatę przyznano Mikołajowi Adamusowi i Pawłowi Bussoldowi. Ich praca przedstawiałazajmujący znaczną część Placu Przyjaciół Sopotu krąg, który miał być jednocześnie widownią dla odbywających się w kręgu wydarzeń. Jury przyznało także 5 wyróżnień.

Źródło: KRN.pl | 2012-02-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniadomy na zamianęgaraże na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Rawickimieszkania na wynajem powiat Wągrowieckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Gorlicedomy na wynajem gmina Osiecznicamieszkania na wynajem w Stary Młyndomy na sprzedaż w Mietniowiemieszkania na sprzedaż w Garwolinie

Deweloperzy

);