Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pierwszy w Polsce biurowiec pasywny

2011-07-27

Pierwszy w Polsce biurowiec pasywny

W drodze przetargu wybrano ofertę o wartości 37 mln zł, złożoną przez przedsiębiorstwo Budus.

8 sierpnia rozpoczną się prace budowlane w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum. Na teren kompleksu wkroczą pracownicy Katowickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Budus SA. Zgodnie z wynikami przetargu, w którym wybrano ofertę Budus, w ciągu 18 miesięcy firma zobowiązana jest wybudować obiekt pasywny, który połączy funkcje biznesową i badawczo-wdrożeniową. Inwestycja o wartości ponad 37 mln zł stanie się nową siedzibą PNT Euro-Centrum.

W ramach realizacji procesu inwestycyjnego budowlańcy wzniosą biurowiec, który stanie się najważniejszym elementem parku. Dodatkowo, zadaniem firmy będzie zagospodarowanie terenu wokół obiektu.Budowa biurowca odbędzie się w ramach projektu realizowanego od października 2010 r. i finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 5.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

To dla nas ważna inwestycja, bo da nam możliwość zdobycia referencji dotyczących budynku, w którym najważniejsze jest poszanowanie energii. W przyszłości takie wymagania, to będzie standard, więc dobrze zdobyć takie doświadczenie – mówi Leon Ucka, prezes Budus SA.

W zakończonym 27 lipca postępowaniu uczestniczyło 9 podmiotów, jednak ze względu na wysokie wymagania, ostateczne oferty złożyło 3 wykonawców. Jedynym kryterium wyboru była cena.

Czytaj więcej newsów

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-07-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażinne nieruchomości na zamianęhale i magazyny do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Goleniowskimieszkania na sprzedaż powiat M. Piekary Śląskiemieszkania na sprzedaż gmina Sannikilokale użytkowe na wynajem gmina Brusymieszkania na wynajem w Jeleniudomy na sprzedaż w Jurgachmieszkania na sprzedaż w Strzebieszewie

Deweloperzy

);