Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pierwsze półrocze „Rodziny na swoim”

2009-07-09

Pierwsze półrocze „Rodziny na swoim”

W czerwcu liczba udzielonych kredytów mieszkaniowych objętych dopłatami do oprocentowania wzrosła w porównaniu z majem o około 9 proc., zamykając się liczbą 3.107, zaś ich łączna kwota była wyższa o 8 proc. i osiągnęła 555.124 zł.

W czerwcu liczba udzielonych kredytów mieszkaniowych objętych dopłatami do oprocentowania wzrosła w porównaniu z majem o około 9 proc., zamykając się liczbą 3.107, zaś ich łączna kwota była wyższa o 8 proc. i osiągnęła 555.124 zł.

Z początkiem lipca Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował informacje dotyczące wyników akcji kredytowej w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim", realizowanego na podstawie ustawy z 8 września 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. W czerwcu liczba udzielonych kredytów mieszkaniowych objętych dopłatami do oprocentowania wzrosła w porównaniu z majem o około 9 proc., zamykając się liczbą 3.107, zaś ich łączna kwota była wyższa o 8 proc. i osiągnęła 555.124 zł. Według stanu na koniec czerwca w ramach programu udzielone zostały w sumie 23.073 kredyty mieszkaniowe o łącznej wartości ponad 3,4 mld zł, przy czym jedynie w I półroczu 2009 r. liczba i kwota udzielonych kredytów wyniosła odpowiednio 12.444 oraz 2.128 mln zł.

Ministerstwo Infrastruktury wyjaśnia, że wymiar kwoty pomocy w formie dopłat do oprocentowania jest zdefiniowany w ustawie i nie zależy od rzeczywistego poziomu oprocentowania kredytu. Wysokość dopłat do oprocentowania wynosi 50 proc. tzw. stopy referencyjnej, przez którą rozumie się stopę WIBOR 3M powiększoną o 2 punkty procentowe.

 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury 6.07.2009 | 2009-07-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemdziałki na wynajemmieszkania na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat M. Koszalinmieszkania na wynajem powiat Świeckimieszkania na sprzedaż gmina Medykalokale użytkowe na wynajem gmina Miękiniadomy na wynajem w Stare Krzywemieszkania na wynajem w Oraczewiedomy na wynajem w Borowinach

Deweloperzy

);