Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pawilon Wyspiańskiego jednak ze środków miasta

2005-09-09

Pawilon Wyspiańskiego jednak ze środków miasta

Pomimo wcześniejszych planów, według których tzw. pawilon Wyspiańskiego w Krakowie mający mieścić centrum informacji turystycznej oraz niewielkie powierzchnie wystawiennicze, miał powstać za pieniądze prywatnych inwestorów, inwestycja będzie finansowana z miejskiego budżetu.

Pomimo wcześniejszych planów, według których tzw. pawilon Wyspiańskiego w Krakowie mający mieścić centrum informacji turystycznej oraz niewielkie powierzchnie wystawiennicze, miał powstać za pieniądze prywatnych inwestorów, inwestycja będzie finansowana z miejskiego budżetu. Koszt budowy pawilonu, który zostanie wzniesiony w sąsiedztwie krakowskiego magistratu, szacuje się na 9,6 mln zł. Część potrzebnej kwoty – 3 mln – przekazał na ten cel minister kultury Waldemar Dąbrowski. Reszta pieniędzy miała pochodzić od prywatnych sponsorów. Jednakże specjalnie powołanej w tym celu fundacji udało się znaleźć środki wystarczające jedynie na przeprowadzenie koniecznych prac archeologicznych. Dlatego też władze miasta zdecydowały, że całość potrzebnych jeszcze środków zostanie wyasygnowana z budżetu Krakowa.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 18/2005 | 2005-09-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażmieszkania na zamianęlokale użytkowe na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Puckilokale użytkowe na wynajem powiat Siedleckimieszkania na wynajem gmina Łąckmieszkania na sprzedaż gmina Czarnożyłydomy na wynajem w Broszkachdomy na sprzedaż w Będominekdomy na wynajem w Jabłoń-Kikolskie

Deweloperzy

);