Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Państwo zapłaci za reprywatyzację?

2006-12-08

Państwo zapłaci za reprywatyzację?

Sąd Najwyższy podjął wczoraj uchwałę, z której wynika, że to skarb państwa ma płacić odszkodowania ograbionym po wojnie przez dekret Bieruta właścicielom nieruchomości.

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, Sąd Najwyższy podjął wczoraj uchwałę, z której wynika, że to skarb państwa ma płacić odszkodowania ograbionym po wojnie przez dekret Bieruta właścicielom nieruchomości.

Chodzi o niemałe pieniądze – w samej Warszawie bezprawnie przejęte w latach 1945-90 grunty warte są co najmniej kilka miliardów złotych. Uchwała Sądu Najwyższego dotyczy zarówno gruntów zabranych dekretem Bieruta, jak i innych bezprawnych przejęć przez państwo, np. wywłaszczeń. Odszkodowania mają przysługiwać tylko tym, którzy nie mogą odzyskać gruntu w naturze.

Uchwała może skomplikować przyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej dla stolicy. Zgodnie z projektem kamienice miałyby być oddawane właścicielom wszędzie, gdzie jest to możliwe. Ministerstwo Skarbu Państwa chciało jednak, żeby miasto dołożyło się do rekompensat, ale w obecnej sytuacji może ono po prostu odmówić.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 07.12.2006 | 2006-12-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajeminne nieruchomości na zamianędomy do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Lwóweckimieszkania na wynajem powiat Białostockidomy na wynajem gmina Dominowomieszkania na wynajem gmina Kodrąbmieszkania na sprzedaż w Chrzaniedomy na wynajem w Chrustowiemieszkania na wynajem w Brzeziu

Deweloperzy

);