Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Państwo zapłaci połowę odsetek

2006-09-12

Państwo zapłaci połowę odsetek

Sejm przegłosował w piątek kilka kosmetycznych poprawek senatorów do ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania

Sejm przegłosował w piątek kilka kosmetycznych poprawek senatorów do ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania - czytamy w "Rzeczpospolitej". Teraz czeka ona tylko na prezydencki podpis, a wejdzie w życie po 14 dniach od jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Jak przypomina czytelnikom "Rzeczpospolita", preferencyjny kredyt, od którego część odsetek ma spłacać państwo, można będzie wziąć na zakup mieszkania lub domu na rynku pierwotnym lub wtórnym. Tani kredyt będzie też można uzyskać na budowę domu oraz adaptację budynków lub lokali na cele mieszkaniowe. Jego cena nie będzie mogła jednak przekroczyć średniego wskaźnika przeliczeniowego wyliczanego dla poszczególnych regionów kraju.

Z nowego rozwiązania nie będą jednak mogli skorzystać ci, którzy już mają mieszkania lub domy, do tego pomoc ma objąć tylko pierwszych 8 lat spłaty kredytu i nie obejmie całego metrażu mieszkania lub domu, a jedynie odpowiednio 50 lub 70 m kw. Ponadto cały metraż kupowanego mieszkania nie może być wyższy niż 75 m kw., a domu 140 mkw. Dopłaty będą przysługiwać tylko wtedy, gdy uprawnieni zaciągną kredyty w złotówkach.

Źródło: "Rzeczpospolita", 09.09.2006 | 2006-09-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażdomy na wynajemkamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Strzyżowskidomy na wynajem powiat Nowodworskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Krapkowicelokale użytkowe na wynajem gmina Puszcza Mariańskadomy na sprzedaż w Niedźwiedzidomy na wynajem w Radliniedomy na sprzedaż w Czernicach

Deweloperzy

);