Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Oszczędna Warszawa

2012-04-11

Oszczędna Warszawa

Władze Mazowsza planują wprowadzenie systemu inteligentnego zarządzania energią. Koszty inwestycji są duże, ale region ma szanse uzyskać nawet kilkaset milionów euro unijnego wsparcia.

Władze Mazowsza planują wprowadzenie systemu inteligentnego zarządzania energią. Koszty inwestycji są duże, ale region ma szanse uzyskać nawet kilkaset milionów euro wsparcia z unijnego budżetu na lata 2014-2020.

Zmniejszenie zużycia energii to cel Mazowieckiego Paktu na Rzecz Oszczędności Energii. Przyłączyły się do niego m.in. władze województwa, przedstawiciele Funduszu Ochrony Środowiska, naukowcy i dostawcy energii (w tym RWE Polska, Energa i PGNiG). W umowie partnerzy publiczni, społeczni i prywatni zgodzili się na dobrowolną współpracę, której celem jest racjonalizacja wykorzystania różnych źródeł energii. Uwaga inwestorów ma się skupiać przede wszystkim na energii odnawialnej stosowanej powszechnie (tj. wiatr, biomasa, słońce) i mniej popularnej (geotermia, energia z odpadów).

Według danych Mazowieckiej Agencji Energetycznej, Mazowsze jest obecnie (obok Śląska) największym konsumentem energii elektrycznej w Polsce. Zużycie w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest o połowę większe niż 10 lat temu, a deficyt energetyczny regionu wynosi ok. 1 tys. MW.

Źródło: KRN.pl | 2012-04-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupienialokale użytkowe na sprzedażmieszkania do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Gorlickilokale użytkowe na wynajem powiat Lwóweckilokale użytkowe na wynajem gmina M. Jastrzębie-Zdrójlokale użytkowe na wynajem gmina Zembrzycemieszkania na sprzedaż w Krzesinówekdomy na sprzedaż w Postaweledomy na sprzedaż w Rulewie

Deweloperzy

);