Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ostatni dzwonek dla chcących skorzystać z ulgi odsetkowej

2006-11-22

Ostatni dzwonek dla chcących skorzystać z ulgi odsetkowej

Od przyszłego roku nie będzie już ulgi odsetkowej. Jednak zagwarantowano korzystanie z niej w ramach praw nabytych wszystkim, którym bank udzielił komercyjnego kredytu mieszkaniowego do końca tego roku.

Od przyszłego roku nie będzie już ulgi odsetkowej. Jednak w uchwalonej 27.10.2006 r. nowelizacji ustawy z 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych zagwarantowano korzystanie z niej w ramach praw nabytych wszystkim, którym bank udzielił komercyjnego kredytu mieszkaniowego w latach 2002 - 2006, czyli do końca tego roku. Oczywiście pod warunkiem, że spełniają wymagania przewidziane w normującym tę ulgę art. 26b updf. Osoby te będą mogły z niej korzystać na dotychczasowych zasadach jeszcze przez 20 lat po jej likwidacji.

Dla osób, które kupują mieszkanie albo dom od dewelopera, warunkiem rozpoczęcia odliczeń w ramach ulgi odsetkowej jest - zgodnie z art. 26b ust. 2 pkt 5 lit. b updf - zawarcie umowy w formie aktu notarialnego, a dla nabywających mieszkania czy domy na zasadzie praw spółdzielczych od spółdzielni mieszkaniowej - zawarcie umowy o ustanowienie takiego prawa. Pierwszy raz z ulgi można więc korzystać w zeznaniu za rok, w którym taka umowa została podpisana. Kredyt mieszkaniowy może być udzielony w dowolnej walucie. Jeśli zostały spełnione wszystkie warunki wskazane wart. 26b updf, to ulga przysługuje.

Źródło: "Rzeczpospolita" 18.11.2006 | 2006-11-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajeminne nieruchomości do kupieniadomy na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Konińskimieszkania na wynajem powiat Ostrzeszowskidomy na sprzedaż gmina Oświęcimmieszkania na sprzedaż gmina Lubomiadomy na wynajem w Osiek-Włostyborachdomy na sprzedaż w Stary Grzybówdomy na sprzedaż w Bielawach

Deweloperzy

);