Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Osada fabryczna na liście Pomników Historii

2012-02-06

Osada fabryczna na liście Pomników Historii

Obecnie ogromne gmachy fabryczne są rewitalizowane i przekształcane m.in. w luksusowe apartamentowce z loftami.

Pochodząca sprzed 100 lat osada fabryczna w Żyrardowie została wpisana na listę Pomników Historii. Zabytkowy układ przestrzenny, zachowany do dnia dzisiejszego i często uważany za przemysłowe miasto idealne, powstał w latach 70. XIX w. Obok rozlokowanej wzdłuż rzeki dzielnicy przemysłowej powstało małe osiedle mieszkaniowe, które rozbudowano na przełomie XIX i XX w. (wzniesiono wówczas m.in. kolejne domy robotnicze, szkoły, szpital, dom ludowy, budynki straży pożarnej, rzeźnię, pralnię i trzy neogotyckie kościoły). Zastosowane w nim rozwiązania były prekursorskie, a sama osada cechowała się starannym rozplanowaniem urbanistycznym.

Całkowity upadek zakładów nastąpił po przemianach ustroju w 1989 r. Obecnie ogromne gmachy fabryczne są rewitalizowane i przekształcane m.in. w luksusowe apartamentowce z loftami.
 

Źródło: KRN.pl | 2012-02-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemmieszkania do kupieniagaraże na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Węgorzewskidomy na wynajem powiat Puckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Piaskidomy na wynajem gmina Pawłowiczkimieszkania na wynajem w Trzciancemieszkania na wynajem w Brzeźnicydomy na sprzedaż w Wólce Miedzyńskiej

Deweloperzy

);