Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Opracowano kompletną ustawę reprywatyzacyjną

Magdalena Hojniak | 2017-10-12

Opracowano kompletną ustawę reprywatyzacyjną

Przedstawiono założenia ustawy reprywatyzacyjnej. Ma ona w kompleksowy sposób rozwiązać problemy.

Projekt ustawy reprywatyzacyjnej został zaprezentowany w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zaproponowane przepisy w kompleksowy sposób mają pomóc uregulować nieprawidłowości, jakie miały miejsce w odniesieniu do nielegalnie przejętych nieruchomości. Wejście w życie dokumentu zdezaktualizuje rozporządzenia zawarte w tzw. dekrecie Bieruta. Ustawa ma szczególne znaczenie, ponieważ jest pierwszym po 1989 r. zapisem, pozwalającym na całościowe objęcie kwestii związanych z „dziką reprywatyzacją” i rozwiązanie wynikających z niej problemów natury prawnej.

Uczestniczący w wydarzeniu Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryk Jaki podkreślił, że przepisy uniemożliwią handel roszczeniami czy przekazywanie nieruchomości reaktywowanym spółkom oraz kuratorom, a przede wszystkim zapobiegną patologiom, jakich w tym zakresie doświadczali lokatorzy oddawanych kamienic. Regulacje wprowadzają również obowiązek uwzględniania odszkodowań zgodnych ze zdolnością finansową państwa. Dzięki nowemu prawu możliwe będzie ponowne wszczęcie spraw, jeśli zaistniały jakieś nieścisłości prawne. Ponadto o przejęcie praw do nieruchomości będą mogli starać się jedynie dawni właściciele oraz ich najbliżsi spadkobiercy lub małżonkowie.

Wkrótce projekt ustawy reprywatyzacyjnej zostanie skierowany do konsultacji wewnątrzresortowych.  

Źródło: KRN.pl | 2017-10-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

Tad ⋅ 17-10-2017 | 15:26

Zlodziejski procent odszkodowania-- 20%.

Nickk ⋅ 17-10-2017 | 11:45

Regulacje wprowadzają również obowiązek uwzględniania odszkodowań zgodnych ze zdolnością finansową państwa. Czyli kto należy do PiS dostanie więcej, bo wtedy zdolność finansowa państwa będzie większa, bo sędziowie będą na pasku PiS.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Budynek mieszkalny przy ul....
Sand Hotel ****
Domy Piltza 16
Oaza Bronowice
Willa Słowicza
Wynajem pomieszczeń biurowych...

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniakamienice na wynajemgaraże na wynajemmieszkania na wynajem powiat Tomaszowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Sanockilokale użytkowe na sprzedaż gmina Marcinowicemieszkania na sprzedaż gmina Odolanówdomy na sprzedaż w Kamioncedomy na wynajem w Łopatkachmieszkania na wynajem w Gałkach

Deweloperzy