Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Okrąglak prawie gotowy

2012-03-01

Okrąglak prawie gotowy

W charakterystycznej budowli, położonej w centrum Poznania, dobiegają końca prace remontowe.

W Domu Towarowym Okrąglak – charakterystycznej budowli położonej w centrum Poznania dobiegają końca prace remontowe, które rozpoczęły się w marcu 2011 r. Objęły one m.in. przywrócenie okrągłej bryły (poprzez wyburzenie dodatkowej klatki schodowej, łączącej Okrąglak z budynkiem biurowym przy ul. Mielżyńskiego), montaż dużych okien bez podziałów oraz wykończenie elewacji w oryginalnym, jasnoszarym kolorze.

W podziemiu oraz na parterze odremontowanego budynku znajdzie się część handlowa, na pozostałych 9 kondygnacjach – biura. Ściany i podłogi wykończone zostaną trawertynem, granitem i szkłem. Najistotniejszą rolę odegra światło – będzie je można animować, wywołując efekt migotania wnętrza.

Dom Towarowy Okrąglak zajął parcelę, na której wcześniej mieścił się Bank Cukrownictwa. Autorem projektu zrealizowanego w 1955 r. ośmiopiętrowego biurowca (który początkowo miał liczyć 10 kondygnacji) był Marek Leykam. Ze względu na historyczną wartość budynku wszystkie prace remontowe przebiegały pod kontrolą konserwatora zabytków.

Źródło: KRN.pl | 2012-03-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniagaraże do kupieniahale i magazyny na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Przemyskidomy na sprzedaż powiat Radzyńskilokale użytkowe na wynajem gmina Głogów Małopolskidomy na wynajem gmina Markimieszkania na sprzedaż w Korfowedomy na wynajem w Miradźmieszkania na wynajem w Wądrożu Wielkim

Deweloperzy

);