Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ogłoszenie konkursu na projekt architektoniczny Centrum Muzycznego w Krakowie

Anna Panikowska-Filipek | 2020-08-14

Ogłoszenie konkursu na projekt architektoniczny Centrum Muzycznego w Krakowie
Centrum Muzyki ma powstać na sąsiadującym z Błoniami Cichym Kąciku, fot. Wikipedia

Jest to pierwszy etap przedsięwzięcia, które ma doprowadzić do otwarcia Krakowskiego Centrum Muzyki w 2023 r. Miasto chce podpisać umowę na wykonanie budynku ze zwycięską firmą na początku przyszłego roku.

Pomysł na stworzenie Centrum Muzyki pojawił się już kilka lat temu, jednak jego realizacja okazała się możliwa dopiero teraz. Powstanie on na działce o powierzchni ok. 3 ha, należącej wcześniej do Fundacji Capella Cracoviensis, przy ul. Piastowskiej 20, na sąsiadującym z Parkiem Jordana i Błoniami Cichym Kąciku. W najbliższych dniach ma zostać ogłoszony dwuetapowy konkurs urbanistyczno-architektoniczny na wykonanie projektu budynku oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół niego. Odbędzie się on przy współpracy Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Agencji Rozwoju Miasta Krakowa. Jednym z istotnych wymogów jest dopasowanie jego wyglądu do historycznej okolicy.

W Kakowskim Centrum Muzyki oprócz nowoczesnej, wyróżniającej się doskonałą akustyką sali koncertowej ze sceną mieszcząca 120 osób oraz balkonem dla 80-osobowego chóru mają się znaleźć m.in. 3 wielofunkcyjne studia, aula, garderoby dla artystów i hol. Na terenie budynku zaplanowano również powstanie kreatywnej przestrzeni publicznej oraz międzynarodowego przedszkola artystycznego. Centrum ma się stać muzycznym sercem Krakowa. Będzie nie tylko nową siedzibą Capella Cracoviensis, ale również miejscem, w którym mają się odbywać różnorodne koncerty, festiwale i wydarzenia artystyczne. Władze miasta chcą, aby był to obiekt na najwyższym, światowym poziomie.

Chcemy, żeby to miejsce na co dzień żyło muzyką. Na scenie koncertowej prezentowane będą nie tylko formy muzyczne, ale także muzyczno-taneczne: opery, operetki, musicale. Planujemy także, by była tam obecna edukacja kulturowa, dlatego myślimy o ulokowaniu przedszkola artystycznego – podkreśla dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Krakowa Katarzyna Olesiak.
 

Źródło: KRN.pl | 2020-08-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażdomy do kupieniahale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Brzozowskidomy na wynajem powiat Siedleckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Szamotułydomy na sprzedaż gmina Widuchowamieszkania na sprzedaż w Łukaszowicachmieszkania na wynajem w Szypułki-Zaskórkidomy na wynajem w Zagaju

Deweloperzy

);