Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Odzyskany żyletkowiec

2011-10-03

Odzyskany żyletkowiec

Na fasadach remontowanego biurowca Biproskóru odtworzono aluminiowe panele, zwane łamaczami słońca.

W zeszłym roku dyrekcja Sądu Okręgowego w Krakowie postanowiła wyremontować biurowiec Biproskóru. Z powodu protestów obrońców krakowskiej architektury lat 60. i 70. planowane do usunięcia aluminiowe detale fasady udało się uratować – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Modernizacja elewacji, której koszt szacowany jest na 700 tys. zł, miała objąć ocieplenie, wymianę stolarki okiennej i usunięcie „żyletek”, zwanych inaczej łamaczami słońca. Ostatnia część projektu – likwidacja charakterystycznej ozdoby, która przez 40 lat kojarzyła się z  Biproskórem, wzbudziła największe kontrowersje. Do tej pory „żyletki” były bowiem elementem architektonicznie scalającym trzy obiekty kompleksu. Obrońcy swoją postawę argumentowali powszechnym, także obecnie stosowaniem aluminiowych paneli, które urozmaicają i rozświetlają monotonną architekturę.

Ostatecznie inwestor postanowił odnowić panele. „Żyletki” wykonano na zasadzie dokładnego odtworzenia z takiego samego materiału i przy zachowaniu wymiarów pierwowzoru. Montaż ma trwać do końca października. Prace prowadzi Zakład Remontowo - Budowlany "KAZ-BUD" Kazimierz Marciniec.

Źródło: „Gazeta Wyborcza", 30.09.2011 | 2011-10-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciakamienice na sprzedażdziałki na wynajemdomy na sprzedaż powiat Lipnowskidomy na wynajem powiat Kieleckilokale użytkowe na wynajem gmina Zwoleńdomy na wynajem gmina Czempińmieszkania na wynajem w Ogrodnikachdomy na wynajem w Jagodnicydomy na wynajem w Sikory-Bartkowięta

Deweloperzy

);