Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Od 2007 roku ponad połowa ludności świata będzie mieszkać w miastach

2006-06-20

Od 2007 roku ponad połowa ludności świata będzie mieszkać w miastach

Od roku 2007 po raz pierwszy więcej niż połowa ludności świata będzie mieszkać w miastach, a do roku 2050 mieszczuchy będą już stanowić dwie trzecie ludzkości.

Od roku 2007 po raz pierwszy więcej niż połowa ludności świata będzie mieszkać w miastach, a do roku 2050 mieszczuchy będą już stanowić dwie trzecie ludzkości – donosi „Puls Biznesu”, powołując się na informacje ONZ-owskiej agencji HABITAT, zajmującej się problematyką osiedli ludzkich.

Eksperci z HABITAT nie kryją zaniepokojenia tą tendencją - miasta oznaczają nie tylko postęp i miejsca pracy, lecz także nędzę, przestępczość, epidemie, zanieczyszczenie środowiska i niepokoje społeczne.

Jak czytamy dalej, w raporcie pt. "Stan miast świata 2006/7" zwrócono uwagę, że wielu mieszkańców miast żyje biedniej i mniej zdrowo niż na wsi.

HABITAT wskazuje, że wraz z ekspansją miast liczba mieszkańców slumsów wzrosła w skali światowej do 1 miliarda. Oznacza to, że co szósty mieszkaniec Ziemi nie ma przyzwoitego dachu nad głową, czystej wody, jest narażony na hałas i zanieczyszczone powietrze.

Źródło: Puls Biznesu, 17.06.2006 | 2006-06-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemhale i magazyny na wynajemmieszkania na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Hrubieszowskilokale użytkowe na wynajem powiat Średzkimieszkania na wynajem gmina Kostomłotymieszkania na sprzedaż gmina Baranowomieszkania na wynajem w Gulbieniszkachdomy na sprzedaż w Tyśmienicydomy na wynajem w Rudnie

Deweloperzy

);