Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Od 2007 roku ponad połowa ludności świata będzie mieszkać w miastach

2006-06-20

Od 2007 roku ponad połowa ludności świata będzie mieszkać w miastach

Od roku 2007 po raz pierwszy więcej niż połowa ludności świata będzie mieszkać w miastach, a do roku 2050 mieszczuchy będą już stanowić dwie trzecie ludzkości.

Od roku 2007 po raz pierwszy więcej niż połowa ludności świata będzie mieszkać w miastach, a do roku 2050 mieszczuchy będą już stanowić dwie trzecie ludzkości – donosi „Puls Biznesu”, powołując się na informacje ONZ-owskiej agencji HABITAT, zajmującej się problematyką osiedli ludzkich.

Eksperci z HABITAT nie kryją zaniepokojenia tą tendencją - miasta oznaczają nie tylko postęp i miejsca pracy, lecz także nędzę, przestępczość, epidemie, zanieczyszczenie środowiska i niepokoje społeczne.

Jak czytamy dalej, w raporcie pt. "Stan miast świata 2006/7" zwrócono uwagę, że wielu mieszkańców miast żyje biedniej i mniej zdrowo niż na wsi.

HABITAT wskazuje, że wraz z ekspansją miast liczba mieszkańców slumsów wzrosła w skali światowej do 1 miliarda. Oznacza to, że co szósty mieszkaniec Ziemi nie ma przyzwoitego dachu nad głową, czystej wody, jest narażony na hałas i zanieczyszczone powietrze.

Źródło: Puls Biznesu, 17.06.2006 | 2006-06-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadziałki do kupienialokale użytkowe na sprzedażdomy na wynajem powiat Chrzanowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Żagańskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Suchańmieszkania na sprzedaż gmina Łaszczówmieszkania na wynajem w Dębiczumieszkania na sprzedaż w Wojkowiemieszkania na sprzedaż w Charzykowach

Deweloperzy

);