Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ochronią 300-letni dąb

2012-03-19

Ochronią 300-letni dąb

Rewitalizacja WUWY przebiegnie w taki sposób, żeby nie stworzone zostało zagrożenie dla pomnika przyrody rosnącego na terenie osiedla.

Rewitalizacja WUWY przebiegnie w taki sposób, żeby nie stworzone zostało zagrożenie dla dębu Piotra Włosta – pomnika przyrody rosnącego na terenie wzorcowego osiedla. 15 marca radni Wrocławia opracowali program ochrony drzewa.

300-letni dąb szypułkowy o obwodzie pnia wynoszącym 510 cm jest chroniony prawem. Z badań dendrologicznych wynika, że system korzeniowy drzewa jest dwu- lub nawet czterokrotnie szerszy od zasięgu rzutu jego korony. Bardzo prawdopodobne jest zatem, że korzenie dębu sięgają miejsca, gdzie ma stanąć kiosk informacyjny i wiata rowerowa odnowionej WUWY.

Żeby zminimalizować negatywny wpływ na system korzeniowy, posadowienie obiektów małej architektury zostanie wykonane w technologii systemu wkręcanych fundamentów (w grunt wkręcane są stalowe tuby ze specjalnie skonstruowaną głowicą, powodującą rozepchanie gruntu na boki i nadanie charakterystycznego kształtu gwintu). Natomiast na nawierzchni chodnika asfalt zastąpiony zostanie ażurowymi kostkami, które pozwolą na swobodną infiltrację wód opadowych i wymianę gazów.

Źródło: KRN.pl | 2012-03-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemhale i magazyny do kupieniamieszkania na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Goleniowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Sopotdomy na sprzedaż gmina Gowarczówlokale użytkowe na wynajem gmina Pruszcz Gdańskidomy na sprzedaż w Muchnicemieszkania na sprzedaż w Pławnicydomy na wynajem w Niegocinie

Deweloperzy

);