Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Obwodnica ocalona

2011-01-17

Obwodnica ocalona

Minister infrastuktury zapewnił, że budowa wschodniej obwodnicy Krakowa nie zostanie wstrzymana.

Budowa drugiego odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa nie zostanie wstrzymana. Wspólna inicjatywa prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, wojewody małopolskiego Stanisława Kracika i marszałka województwa Marka Sowy, którzy 13 stycznia prowadzili w tej sprawie rozmowy z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem, przyniosła zamierzone efekty.

Podczas spotkania przekonywano, że droga S7 będzie miała kluczowe znaczenie dla udrożnienia ruchu na trasie Warszawa-Zakopane oraz dla planowanej specjalnej strefy ekonomicznej dla Wieliczki i Niepołomic.

Minister zapewnił, że środki na budowę obwodnicy się znajdą. Mają one pochodzić z oszczędności poczynionych w przetargach na inwestycje dofinansowane z funduszy europejskich. Postępowanie przetargowe w sprawie obwodnicy Krakowa powinno się rozpocząć na wiosnę. Prace budowlane zaczną się latem, jak zapewnia prezydent Majchrowski.

Kontrowersje wokół drugiego odcinka wschodniej obwodnicy, od węzła Rybitwy do węzła Igołomska, rozpoczęły się przed miesiącem, gdy rząd ogłosił, że na liście kluczowych inwestycji drogowych zabraknie trasy S7. Prezydent Krakowa zaapelował wtedy do mieszkańców, aby kierowali petycje do ministerstwa infrastruktury, nakłaniające do zmiany planów.

Źródło: krakow.pl | 2011-01-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemmieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat M. Słupskdomy na wynajem powiat Kolneńskimieszkania na sprzedaż gmina Kamień Krajeńskimieszkania na sprzedaż gmina Ożarówmieszkania na sprzedaż w Budach Porajskichdomy na wynajem w Wyłazachmieszkania na wynajem w Wrzosowie

Deweloperzy

);