Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Obrót nieruchomościami w 2019 r. – raport GUS

Anna Panikowska-Filipek | 2020-07-30

Obrót nieruchomościami w 2019 r. – raport GUS
W 2019 r. sprzedano ponad 7 proc. nieruchomosci więcej niż w roku poprzednim

Z danych udostępnionych przez GUS wynika, że w ubiegłym roku podpisano 562 400 aktów notarialnych sprzedaży nieruchomości. To o ponad 7 proc. więcej niż w roku poprzednim.

Wzrost ten dotyczy przede wszystkim sprzedaży działek budowlanych bez zabudowy (o 16,3 proc.więcej niż rok wcześniej). Większą popularnością cieszyły się również działki zabudowane, na których postawiono budynek mieszkalny (wzrost o 14,7 proc. względem 2018 r.) i nieruchomości rolne (+5,6 proc.).

Znacząco spadła natomiast liczba aktów notarialnych dotyczących sprzedaży nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego oraz sprzedanych przez nie praw do użytkowania wieczystego.

Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości informuje, że w 2019 r. zawarto ponad 481 000 transakcji kupna i sprzedaży nieruchomości, których łączna kwota przekroczyła 1260 000 000 zł. Prawie połowa z nich dotyczyła sprzedaży nieruchomości lokalowych. Najwięcej tego typu transakcji zawarto w województwach: mazowieckim, dolnośląskim, zachodniopomorskim oraz pomorskim.

W 2019 r. odnotowano również wzrost cen lokali mieszkalnych. W odniesieniu do 2018 r. były one droższe średnio o 8,7 proc. – o 6,7 proc. na rynku pierwotnym oraz o 10,4 proc. na rynku wtórnym.

Źródło: KRN.pl | 2020-07-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażkamienice na zamianęgaraże do kupieniadomy na wynajem powiat M. Ostrołękalokale użytkowe na sprzedaż powiat Kętrzyńskimieszkania na sprzedaż gmina Brzeszczemieszkania na wynajem gmina Ciechocindomy na wynajem w Jelcz-Laskowicachmieszkania na sprzedaż w Lisewiedomy na sprzedaż w Dąb Mały

Deweloperzy

);