Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Obrona konieczna we własnym domu będzie bezkarna?

2006-10-02

Obrona konieczna we własnym domu będzie bezkarna?

Właściciele nieruchomości mogą zyskać większe prawo do obrony swojego mienia i życia.

Właściciele nieruchomości mogą zyskać większe prawo do obrony swojego mienia i życia – wynika z artykułu „Gazety Prawnej”. Takie zmiany wprowadza przygotowywana nowelizacja kodeksu karnego.

Resort sprawiedliwości proponuje, by przekroczenie granic obrony koniecznej nie stanowiło przestępstwa. To pozwoli na umorzenie sprawy przez prokuratora przed skierowaniem jej do sądu.
Bezkarne miałoby być przekroczenie granic obrony koniecznej w sytuacji, gdy ktoś wedrze się do cudzego mieszkania, domu czy samochodu. Oznacza to, że osoba broniąca się przed napadem we własnym domu będzie mogła użyć środków nawet nieadekwatnych do zagrożenia w celu odparcia zamachu. Karze miałyby podlegać wyłącznie osoby, które rażąco przekroczyły granice obrony koniecznej, np. zastrzeliły napastnika, którym było kilkuletnie dziecko.

Źródło: "Gazeta Prawna", 27.09.2006 | 2006-10-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęgaraże na wynajemmieszkania na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Żywieckidomy na sprzedaż powiat Białogardzkimieszkania na sprzedaż gmina Skrzyszówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Wielkie Oczydomy na sprzedaż w Karsnomieszkania na wynajem w Józefów Guzowskimieszkania na sprzedaż w Klimontówku

Deweloperzy

);