Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Obniżka stóp procentowych

2009-01-28

Obniżka stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej obniżyła wczoraj stopy procentowe o 75 pkt bazowych. To już druga obniżka i wiele wskazuje na to, że nie ostatnia.

Rada Polityki Pieniężnej obniżyła wczoraj stopy procentowe o 75 pkt bazowych. To już druga obniżka i wiele wskazuje na to, że nie ostatnia.

 
Jak przypomina „Gazeta Prawna”, już wcześniej analitycy spodziewali się, że RPP będzie kontynuowała rozpoczęty w listopadzie ubiegłego roku cykl obniżek stóp. Według nich rada przy podejmowaniu decyzji w styczniu miała poważnie potraktować złe informacje ze sfery realnej gospodarki – m.in. dane o spadku produkcji w grudniu o 4,4 proc. Rada postanowiła obniżyć stopy procentowe NBP o 0,75 pkt proc. do poziomu:
  • stopa referencyjna 4,25 proc. w skali rocznej;
  • stopa lombardowa 5,75 proc. w skali rocznej;
  • stopa depozytowa 2,75 proc. w skali rocznej;
  • stopa redyskonta weksli 4,50 proc. w skali rocznej.
W komentarzu do swojej decyzji RPP wypunktowała główne – jej zdaniem – problemy polskiej gospodarki. Za spowolnienie gospodarcze według członków rady odpowiada spadek popytu zewnętrznego, ale też utrudniony dostęp do kredytów – czytamy. RPP uznała, że nie ma zagrożenia wzrostu presji inflacyjnej, w warunkach spadku zatrudnienia, wzrostu bezrobocia i obniżania się dynamiki wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw. Według ekonomistów cykl obniżek będzie kontynuowany. Bardzo prawdopodobne, że kolejną redukcję zobaczymy już w lutym. Eksperci spodziewają się, że większość obniżek nastąpi w I kwartale i na początku II kwartału tego roku – dodaje dziennik.
 

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 28.01.2009 | 2009-01-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemmieszkania na zamianędomy poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat M. st. Warszawamieszkania na wynajem powiat Polickidomy na wynajem gmina Rewallokale użytkowe na sprzedaż gmina Konstantynówdomy na wynajem w Niedźwicachmieszkania na sprzedaż w Mokronosiedomy na wynajem w Kokczyn Drugi

Deweloperzy

);