Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

O "Mieszkaniu Plus" na arenie międzynarodowej

Karina Veltzé | 2017-11-14

O "Mieszkaniu Plus" na arenie międzynarodowej

Uczestnicy sesji Komitetu Mieszkalnictwa i Gospodarki Gruntami zaznajomili się z pomysłem polskiego rządu.

Podsekretarz stanu Justyna Skrzydło reperezentowała Polskę podczas sesji organu eksperckiego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie. w trakcie 78. sesji Komitetu Mieszkalnictwa i Gospodarki Gruntami przedstawiła pomysły na realizację rządowego programu mieszkaniowego. Podkreśliła, że państwo polskie ma na celu przede wszystkim poprawę jakości życia mniej zamożnych obywateli, których nie stać na własnościowe mieszkanie, a także osób, które latami oczekują na lokale socjalne.

Wystąpienie wiceminister, a co za tym idzie idea "Mieszkania Plus", wpisywały się w tematykę panelu, oscylującą wokół zapewnienia przez państwo lokali niedrogich, nieszkodliwych dla zdrowia i dostępnych dla wszystkich. Program obrad obejmował ponadto dyskusję o promowaniu spójności, partnerstwa oraz budowaniu relacji międzysektorowych. Owocem posiedzenia stała się "Deklaracja zrównoważonego mieszkalnictwa i rozwoju wsi".

Warto podkreślić, że Polska w dalszym ciągu zmaga się z niedostatkiem lokali socjalnych. Obiekty, które znajdują się w posiadaniu państwa to często budynki zaniedbane, przeznaczone do kapitalnego remontu. Jak zapowiedziała w Genewie wiceminister Skrzydło, problem ten ma zostać rozwiązany do 2030 roku. 

Źródło: KRN.pl | 2017-11-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

kredyt@hipoteczny.info ⋅ 22-11-2017 | 14:35

Sentencja przewodnia: "Warto podkreślić, że Polska w dalszym ciągu zmaga się z niedostatkiem lokali socjalnych. ....problem ten ma zostać rozwiązany do 2030 roku." Otóż, śmiem twierdzić, że poprzez M+ budujemy lokale socjalne, równamy w dół. Beneficjent programu musi spełnić wymogi niższych dochodów, zatem nie będzie zabiegał o wyższe dochody, ale ukrywał rzeczywiście osiągane. Pozdrawiam Arkadiusz Knapik

Syriusz ⋅ 20-11-2017 | 11:26

Mieszkania własnościowe i prawa do własności.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Apartamenty Lema
Oaza Bronowice
Budynek mieszkalny przy ul....
Sand Hotel ****
Willa Słowicza
CHE162PI47
Wynajem pomieszczeń biurowych...

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemkamienice na wynajemmieszkania na wynajem powiat Kazimierskilokale użytkowe na wynajem powiat Głogowskimieszkania na sprzedaż gmina Łobezmieszkania na wynajem gmina Bartoszycemieszkania na sprzedaż w Katarzynowiemieszkania na sprzedaż w Jelitowiemieszkania na wynajem w Krzywie

Deweloperzy