Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

O "Mieszkaniu Plus" na arenie międzynarodowej

Karina Veltzé | 2017-11-14

O "Mieszkaniu Plus" na arenie międzynarodowej

Uczestnicy sesji Komitetu Mieszkalnictwa i Gospodarki Gruntami zaznajomili się z pomysłem polskiego rządu.

Podsekretarz stanu Justyna Skrzydło reperezentowała Polskę podczas sesji organu eksperckiego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie. w trakcie 78. sesji Komitetu Mieszkalnictwa i Gospodarki Gruntami przedstawiła pomysły na realizację rządowego programu mieszkaniowego. Podkreśliła, że państwo polskie ma na celu przede wszystkim poprawę jakości życia mniej zamożnych obywateli, których nie stać na własnościowe mieszkanie, a także osób, które latami oczekują na lokale socjalne.

Wystąpienie wiceminister, a co za tym idzie idea "Mieszkania Plus", wpisywały się w tematykę panelu, oscylującą wokół zapewnienia przez państwo lokali niedrogich, nieszkodliwych dla zdrowia i dostępnych dla wszystkich. Program obrad obejmował ponadto dyskusję o promowaniu spójności, partnerstwa oraz budowaniu relacji międzysektorowych. Owocem posiedzenia stała się "Deklaracja zrównoważonego mieszkalnictwa i rozwoju wsi".

Warto podkreślić, że Polska w dalszym ciągu zmaga się z niedostatkiem lokali socjalnych. Obiekty, które znajdują się w posiadaniu państwa to często budynki zaniedbane, przeznaczone do kapitalnego remontu. Jak zapowiedziała w Genewie wiceminister Skrzydło, problem ten ma zostać rozwiązany do 2030 roku. 

Źródło: KRN.pl | 2017-11-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

kredyt@hipoteczny.info ⋅ 22-11-2017 | 14:35

Sentencja przewodnia: "Warto podkreślić, że Polska w dalszym ciągu zmaga się z niedostatkiem lokali socjalnych. ....problem ten ma zostać rozwiązany do 2030 roku." Otóż, śmiem twierdzić, że poprzez M+ budujemy lokale socjalne, równamy w dół. Beneficjent programu musi spełnić wymogi niższych dochodów, zatem nie będzie zabiegał o wyższe dochody, ale ukrywał rzeczywiście osiągane. Pozdrawiam Arkadiusz Knapik

Syriusz ⋅ 20-11-2017 | 11:26

Mieszkania własnościowe i prawa do własności.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Villa sento
Oaza Bronowice
Osiedle Klonowe 14
Sand Hotel ****

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna