Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

O "Mieszkaniu Plus" na arenie międzynarodowej

Karina Veltzé | 2017-11-14

O "Mieszkaniu Plus" na arenie międzynarodowej

Uczestnicy sesji Komitetu Mieszkalnictwa i Gospodarki Gruntami zaznajomili się z pomysłem polskiego rządu.

Podsekretarz stanu Justyna Skrzydło reperezentowała Polskę podczas sesji organu eksperckiego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie. w trakcie 78. sesji Komitetu Mieszkalnictwa i Gospodarki Gruntami przedstawiła pomysły na realizację rządowego programu mieszkaniowego. Podkreśliła, że państwo polskie ma na celu przede wszystkim poprawę jakości życia mniej zamożnych obywateli, których nie stać na własnościowe mieszkanie, a także osób, które latami oczekują na lokale socjalne.

Wystąpienie wiceminister, a co za tym idzie idea "Mieszkania Plus", wpisywały się w tematykę panelu, oscylującą wokół zapewnienia przez państwo lokali niedrogich, nieszkodliwych dla zdrowia i dostępnych dla wszystkich. Program obrad obejmował ponadto dyskusję o promowaniu spójności, partnerstwa oraz budowaniu relacji międzysektorowych. Owocem posiedzenia stała się "Deklaracja zrównoważonego mieszkalnictwa i rozwoju wsi".

Warto podkreślić, że Polska w dalszym ciągu zmaga się z niedostatkiem lokali socjalnych. Obiekty, które znajdują się w posiadaniu państwa to często budynki zaniedbane, przeznaczone do kapitalnego remontu. Jak zapowiedziała w Genewie wiceminister Skrzydło, problem ten ma zostać rozwiązany do 2030 roku. 

Źródło: KRN.pl | 2017-11-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

kredyt@hipoteczny.info ⋅ 22-11-2017 | 14:35

Sentencja przewodnia: "Warto podkreślić, że Polska w dalszym ciągu zmaga się z niedostatkiem lokali socjalnych. ....problem ten ma zostać rozwiązany do 2030 roku." Otóż, śmiem twierdzić, że poprzez M+ budujemy lokale socjalne, równamy w dół. Beneficjent programu musi spełnić wymogi niższych dochodów, zatem nie będzie zabiegał o wyższe dochody, ale ukrywał rzeczywiście osiągane. Pozdrawiam Arkadiusz Knapik

Syriusz ⋅ 20-11-2017 | 11:26

Mieszkania własnościowe i prawa do własności.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Enklawa Białowieska
Domy Piltza 16
Oaza Bronowice
Osiedle Lawendowa 3
Sand Hotel ****
Wynajem pomieszczeń biurowych...

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemkamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Nowodworskidomy na sprzedaż powiat Jarocińskimieszkania na sprzedaż gmina Puckmieszkania na sprzedaż gmina Przybiernówmieszkania na wynajem w Jasieludomy na wynajem w Kalnicydomy na sprzedaż w Wrzeszczynie

Deweloperzy