Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowy biurowiec w centrum Warszawy

2008-09-30

Nowy biurowiec w centrum Warszawy

Immoeast sprzedał dwa biurowce i zamierza wybudować cały kompleks budynków biurowych o łącznej powierzchni 85 tys. m kw.

Immoeast sprzedał dwa biurowce i zamierza wybudować cały kompleks budynków biurowych o łącznej powierzchni 85 tys. m kw. Czołowy austriacki przedsiębiorca z branży nieruchomości, koncern Immoeast, sprzedał dwa biurowce z Warszawskiego Parku Technologicznego, Mistral i Passat przy Al. Jerozolimskich. Możliwe, że pieniądze przydadzą mu się na rozpoczęcie budowy następnego budynku – donosi „Gazeta Wyborcza". Koncern dwa i pół roku temu zakupił Mistral za 30 mln euro. Obecnie jest on wyceniany na 41,8 mln euro (Passat zaś – na 32,5 mln). Oba budynki są w pełni wynajęte, wśród ich najemców znajduje się m.in. koreański koncern elektroniczny LG Electronics oraz towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa.

W ramach odświeżania swojego portfela nieruchomości w całej Europie Środkowej koncern planował transakcje na łączną kwotę nawet 1,5 mld euro. W Warszawie oprócz biurowców przy Al. Jerozolimskich sprzedał też mieszczący 10,6 tys. m kw. biur budynek Salzburg Center przy Grójeckiej (w kwietniu za mln euro kupił go przez niemiecki fundusz nieruchomości SEB Global Property Fund) – czytamy. Nie oznacza to, że Immoeast wycofuje się z inwestycji w stolicy. Wręcz przeciwnie – zamierza wybudować kompleks biurowy o nazwie Jerozolimskie Business Corridor. Będzie się on składał z czterech budynków. Jeden z nich – biurowiec Equator o powierzchni 17 tys. m kw. został już oddany do użytku. Budynek ma być gotowy do 2013 r.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Stołeczna 24.09.2008 | 2008-09-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupienialokale użytkowe na wynajemhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Siemianowice Śląskiemieszkania na wynajem powiat Nidzickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Chlewiskadomy na wynajem gmina Sieradzmieszkania na wynajem w Sulikowiedomy na sprzedaż w Łękawiemieszkania na sprzedaż w Królewiec Poprzeczny

Deweloperzy

);