Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowoczesny aquapark

2012-05-09

Nowoczesny aquapark

Baseny ze sztucznymi falami, skały i gejzery to tylko niektóre atrakcje, jakie będzie można znaleźć w nowoczesnym aquaparku, który powstanie w Tychach.

7 maja rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczno-funkcjonalną Parku Wodnego w Tychach. Aquapark powstanie przy ul. Sikorskiego, w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Do konkursu zgłoszono 6 prac. Zwycięska okazała się koncepcja Schick&Partner Polska z Rudy Śląskiej. Zdaniem jury to propozycja nowoczesna i funkcjonalna. Zgodnie z nią kompleks ma być podzielony na strefy: rekreacyjną, sportową, wypoczynkową, administracyjną, gastronomiczną oraz zewnętrzną. Baseny ze sztucznymi falami, skały, wodospady, gejzery, wysepki i zespół zjeżdżalni to tylko niektóre atrakcje, jakie będzie można znaleźć w kompleksie. Do dyspozycji gości oddany zostanie także zewnętrzny basen rekreacyjny czynny cały rok.

Według Zbigniewa Gieleciaka, prezesa Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach (spółka ta zrealizuje całe przedsięwzięcie), utrzymanie Aquaparku nie będzie znaczącym obciążeniem dla budżetu miasta. Do uzyskania energii (cieplnej i elektrycznej) wykorzystany zostanie biogaz wytarzany w miejskiej oczyszczalni ścieków. Aquapark ma być gotowy do końca 2015 r. a jego budowa pochłonie ok. 100 mln zł.

 

Źródło: KRN.pl | 2012-05-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęgaraże na wynajemmieszkania na zamianędomy na wynajem powiat Słupeckidomy na wynajem powiat M. Częstochowalokale użytkowe na wynajem gmina Duszniki-Zdrójdomy na wynajem gmina Smętowo Granicznemieszkania na sprzedaż w Kęszycemieszkania na sprzedaż w Kramarzewiedomy na sprzedaż w Nowych Komaszycach

Deweloperzy

);