Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowelizacja ustawy z podpisem prezydenta

Magdalena Hojniak | 2018-04-12

Nowelizacja ustawy z podpisem prezydenta

Finansowe wsparcie budowy lokali będzie odbywało się na nowych zasadach. Prezydent podpisał dokument, który ma poprawić dostępność mieszkań.

Zmianie ulegną zasady wspierania samorządów w tworzeniu mieszkań na wynajem. Gminy będą mogły uzyskać finanse na rozbudowę zasobu mieszkaniowego bez konieczności wydzielania określonej liczby lokali socjalnych. Nowelizacja przepisów nastąpi wskutek podpisania przez prezydenta ustawy z 22 marca 2018 r. o zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych, ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Zawarte w dokumencie przepisy wpisują się w założenia Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego głównym celem jest zwiększenie dostępności mieszkań.

Dzięki nowelizacji, w ramach najmu socjalnego, będzie mógł zostać wynajęty bądź podnajęty każdy lokal, pod warunkiem, że spełnia on zwarte w ustawie wymogi. O bezzwrotne finansowanie będą mogły ubiegać się także gminy w sytuacji, kiedy za utworzenie lokali odpowiada inny inwestor. Udostępnione w ramach przedsięwzięć mieszkania są adresowane do osób przedstawiających dochód uniemożliwiający pozyskanie lokalu w warunkach rynkowych, a jednocześnie niekwalifikujący do przydziału kwatery komunalnej.

Nowe prawo zacznie obowiązywać od 1 maja br., ale data nie obejmie art. 1 pkt 15, w zakresie art. 12 ust. 2, oraz pkt 16 i 19, które to wejdą w życie 1 stycznia 2019 r.  

Źródło: KRN.pl | 2018-04-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Oaza Bronowice
Sand Hotel ****
Villa sento
Osiedle Klonowe 14

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 
Super oferta: / poprzednia następna