Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowelizacja ustawy z podpisem prezydenta

Magdalena Hojniak | 2018-04-12

Nowelizacja ustawy z podpisem prezydenta

Finansowe wsparcie budowy lokali będzie odbywało się na nowych zasadach. Prezydent podpisał dokument, który ma poprawić dostępność mieszkań.

Zmianie ulegną zasady wspierania samorządów w tworzeniu mieszkań na wynajem. Gminy będą mogły uzyskać finanse na rozbudowę zasobu mieszkaniowego bez konieczności wydzielania określonej liczby lokali socjalnych. Nowelizacja przepisów nastąpi wskutek podpisania przez prezydenta ustawy z 22 marca 2018 r. o zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych, ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Zawarte w dokumencie przepisy wpisują się w założenia Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego głównym celem jest zwiększenie dostępności mieszkań.

Dzięki nowelizacji, w ramach najmu socjalnego, będzie mógł zostać wynajęty bądź podnajęty każdy lokal, pod warunkiem, że spełnia on zwarte w ustawie wymogi. O bezzwrotne finansowanie będą mogły ubiegać się także gminy w sytuacji, kiedy za utworzenie lokali odpowiada inny inwestor. Udostępnione w ramach przedsięwzięć mieszkania są adresowane do osób przedstawiających dochód uniemożliwiający pozyskanie lokalu w warunkach rynkowych, a jednocześnie niekwalifikujący do przydziału kwatery komunalnej.

Nowe prawo zacznie obowiązywać od 1 maja br., ale data nie obejmie art. 1 pkt 15, w zakresie art. 12 ust. 2, oraz pkt 16 i 19, które to wejdą w życie 1 stycznia 2019 r.  

Źródło: KRN.pl | 2018-04-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Przepiękny dom jednorodzinny
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Osiedle Lawendowa 3
Działka inwestycyjna
Enklawa Białowieska
Oaza Bronowice

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Działka inwestycyjna

Kraków, Dębniki, ul. F. Pokutyńskiego 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Kwidzyńskimieszkania na sprzedaż powiat M. Rzeszówmieszkania na wynajem gmina Rokitnolokale użytkowe na sprzedaż gmina Krościenko Wyżnemieszkania na wynajem w Czaplinie Małymdomy na wynajem w Olszewkumieszkania na sprzedaż w Lesiakach

Deweloperzy