Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe zasady udzielania kredytów hipotecznych

2006-03-27

Nowe zasady udzielania kredytów hipotecznych

Komisja Nadzoru Bankowego opublikowała zalecenia dotyczące zasad, na jakich powinny być udzielane kredyty hipoteczne od 1 lipca.

Zalecenia dotyczące zasad, na jakich powinny być udzielane kredyty hipoteczne od 1 lipca, opublikowała Komisja Nadzoru Bankowego (KNB). Banki w pierwszej kolejności mają oferować kredyty i pożyczki w złotych, a jeśli klient zdecyduje się na kredyt walutowy, jego zdolność kredytowa musi być obliczona tak jak przy kredycie złotowym, ale powiększonym o 20 proc. Klient, zaciągając kredyt lub pożyczkę o zmiennej stopie procentowej, powinien podpisać oświadczenie potwierdzające, że został poinformowany przez bank o ryzyku wzrostu stopy procentowej – pisze „Gazeta Prawna” . Dodatkowo banki powinny analizować wpływ ryzyka kursowego i zmiany poziomu stóp procentowych, a także na bieżąco monitorować zmiany na rynku nieruchomości i co najmniej raz w roku weryfikować wyceny nieruchomości, które są zabezpieczeniem kredytów. To dopiero pierwszy etap ograniczeń kredytowania w walutach obcych. Docelowo mają być wprowadzone uregulowania „ilościowe”. Może być wprowadzony obowiązek utrzymywania podwyższonych kapitałów dla kredytów walutowych udzielonych w kwocie przekraczającej 70 proc. wartości zabezpieczenia.

Źródło: „Gazeta Prawna” 22.03.2006 | 2006-03-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniainne nieruchomości na zamianędziałki do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Zgierskimieszkania na sprzedaż powiat Żuromińskilokale użytkowe na wynajem gmina Stary Dzierzgońdomy na sprzedaż gmina Chojnicedomy na wynajem w Wokowicachmieszkania na wynajem w Kępie Troszyńskiejmieszkania na wynajem w Jęcznikach Wielkich

Deweloperzy

);