Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe nazwy dzielnic w Krakowie

2006-06-02

Nowe nazwy dzielnic w Krakowie

Od niedawna krakowskie dzielnice mają nowe nazwy. Dotychczas każda z nich, miała przyporządkowaną liczbę, teraz dodano do nich również określenia.

Od niedawna krakowskie dzielnice mają nowe nazwy. Dotychczas każda z nich, miała przyporządkowaną liczbę, teraz dodano do nich również określenia. Część z nich nawiązuje do tradycyjnych (historycznych bądź geograficznych) nazw rejonów, inne są całkiem nowe.

Prace nad przygotowaniem uchwały trwały ponad rok. W tym czasie prowadzone były konsultacje zarówno z historykami, władzami dzielnic oraz ich mieszkańcami. Najwięcej problemów przysporzyła nazwa dotychczasowej Dzielnicy XI, obejmującej trzy wielkie osiedla: Kurdwanów, Wolę Duchacką i Piaski Wielkie. Początkowo planowano określenie tej dzielnicy jako Podgórze-Południe lub Nowe Podgórze. Ostatecznie przyjęto nazwę „Podgórze Duchackie”. Historycy argumentowali, że wszystkie osiedla powstały na terenach dawnych dóbr zakonu duchaków. Wątpliwości pojawiły się również przy tworzeniu nazwy dla Dzielnicy X, która ostatecznie zyskała miano Dzielnica X Swoszowice.

Zdaniem krakowskich radnych przyjęcie nowych nazw może przyczynić się do zwiększenia identyfikacji mieszkańców z zamieszkiwanymi przez nich rejonami Krakowa. Jak wynika z badań, które na zlecenie Magistratu przeprowadził instytut VRG Strategia, 70 proc. krakowian nie zna oficjalnej nazwy dzielnicy, w której mieszka.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 12/2006 | 2006-06-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianędziałki na sprzedażmieszkania na wynajemmieszkania na wynajem powiat Łomżyńskidomy na sprzedaż powiat Tomaszowskilokale użytkowe na wynajem gmina Obrzyckolokale użytkowe na wynajem gmina Jerzmanowamieszkania na wynajem w Jakubówcedomy na wynajem w Kobłomieszkania na wynajem w Kątach

Deweloperzy

);