Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe czasy dla funduszy nieruchomości

2009-10-05

Nowe czasy dla funduszy nieruchomości

Zbliżają się nowe lepsze czasy dla funduszy nieruchomości. W zgodnej opinii analityków najlepszym momentem wejścia na rynek jest faza tuż przed przełamaniem cyklu, co pozwala skorzystać na wzroście wartości nieruchomości następującym zawsze po fazie recesji.

Zbliżają się nowe lepsze czasy dla funduszy nieruchomości, szczególnie tych, które w najbliższym czasie będą chciały rozbudować własne portfele. W zgodnej opinii analityków najlepszym momentem wejścia na rynek jest faza tuż przed przełamaniem cyklu, co pozwala skorzystać na wzroście wartości nieruchomości następującym zawsze po fazie recesji. Fundusze nieruchomości to szansa dla tych, którzy nie posiadając znacznych środków finansowych oraz przy ograniczonym ryzyku chcą skorzystać ze wzrostów na rynku nieruchomości.

Polski rynek funduszy nieruchomości zaczął powstawać w 2004 r. Po fazie stagnacji w ostatnich dwóch latach, spowodowanej słabszą koniunkturą na rynku, nadchodzi czas ożywienia oraz większego zainteresowania tego rodzaju instrumentami inwestycyjnymi. Chociaż możliwość wyboru odpowiedniego funduszu na rynku jest wciąż niewielka, zaczynają pojawiać się ciekawe alternatywy.
 
Przykładem tego jest nowy fundusz nieruchomości Domu Maklerskiego New World Alternative Investment (NWAI), którego polityka inwestycyjna jest szczególnie interesująca wobec prognoz koniunktury rynkowej na najbliższe 4-5 lat. Oparta została bowiem nie tylko na zakupie nieruchomości (najbardziej płynnych, bo mieszkań średniej wielkości w najlepszych lokalizacjach), ale i aktywnym zarządzaniu posiadanymi aktywami poprzez wynajem lokali i reinwestycje tak uzyskanych środków. Jak zapewniają przedstawiciele NWAI, dzięki temu gwarancja stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału jest wyższa niż w przypadku inwestycji w inne obszary nieruchomości. Subskrypcja na udziały jest otwarta do 16 listopada 2009 r.

Źródło: Ciszewski Financial Communications | 2009-10-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażgaraże na wynajemlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Sochaczewskimieszkania na sprzedaż powiat Nakielskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Gnojnolokale użytkowe na sprzedaż gmina Sieniawadomy na wynajem w Stobniedomy na wynajem w Czekanowiemieszkania na sprzedaż w Posadzie

Deweloperzy

);