Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowa wizja dworca Wrocław Brochów

2011-10-19

Nowa wizja dworca Wrocław Brochów

PKP SA ogłosiło przetarg na wykonanie prac budowlanych obiektu z 1896 r.

PKP SA ogłosiło przetarg na wykonanie prac budowlanych, które obejmą modernizację zabytkowego dworca Wrocław Brochów. W ramach projektu odtworzone mają być m.in. historyczny zegar, elewacja i pomieszczenia wewnętrzne dworca. Poprawie ma ulec jego funkcjonalność, komfort użytkowania i bezpieczeństwo podróżnych.

Celem inwestora jest przywrócenie dawnego wyglądu obiektowi wzniesionemu w 1896 r. Wyremontowane zostaną wszystkie pomieszczenia, w tym także powierzchnie komercyjne, które znajdują się na pierwszym piętrze. Prace modernizacyjne wewnątrz obiektu obejmą remont klatek schodowych i piwnic, wymianę stolarki, a także ocieplenie budynku. Gruntownej renowacji poddana zostanie elewacja zewnętrzna wraz z występującymi na niej sztukateriami i drewnianymi elementami konstrukcji. Przy nowych schodach powstanie podjazd dla osób niepełnosprawnych. Zagospodarowanie obejmie także otoczenie dworca: chodnik oraz parking.

Zakończenie prac projektowych umożliwiło spółce PKP rozpoczęcie procedury przetargowej na wykonanie zamówienia. Wykonawca prac wyłoniony zostanie na początku listopada. Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych PKP SA i budżetu. Planowany termin jej zakończenia to przełom III i IV kw. 2012 r.
 

Źródło: KRN.pl | 2011-10-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemkamienice do kupieniadomy na sprzedaż powiat M. Tychylokale użytkowe na sprzedaż powiat Mińskilokale użytkowe na wynajem gmina Przelewicemieszkania na sprzedaż gmina Błażowamieszkania na wynajem w Baszkowiedomy na wynajem w Waniorowiemieszkania na wynajem w Kościnie

Deweloperzy

);