Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowa cerkiew w Ursynowie

2011-10-02

Nowa cerkiew w Ursynowie

W Ursynowie, przy ul. Puławskiej, powstanie nowa cerkiew prawosławna wzorowana na Hagia Sofia.

Pierwsza od stu lat cerkiew prawosławna powstanie przy ul. Puławskiej na terenie Ursynowa. Kształtem będzie nawiązywać do bizantyjskiej świątyni Hagia Sofia (Mądrości Bożej) znajdującej się w Stanbule.
 
Cerkiew powstanie na działce o powierzchni 0,5 ha, którą Kościół prawosławny otrzymał od miasta. To rekompensata za utracenie po wojnie gruntu przy ul. Wolskiej. Prawo do ubiegania się o przekazanie działki potwierdziło miejskie Biuro Gospodarki Nieruchomościami.
 
Na oficjalne przekazanie gruntu Kościołowi prawosławnemu trzeba jeszcze poczekać.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 27.09.2011 | 2011-10-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Ropczycko-Sędziszowskidomy na sprzedaż powiat Wejherowskidomy na wynajem gmina Jarocinmieszkania na sprzedaż gmina Raciążmieszkania na wynajem w Borzątewiedomy na sprzedaż w Berkowiemieszkania na wynajem w Tropach Sztumskich

Deweloperzy

);