Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Niższy VAT na mieszkania do 2010 r.

2007-07-03

Niższy VAT na mieszkania do 2010 r.

Pojutrze Komisja Europejska przyjmie korzystną dla Polski propozycję w sprawie utrzymania niższego VAT-u na mieszkania, usługi gastronomiczne i książki.

Potwierdziły się doniesienia „Gazety Wyborczej”: pojutrze Komisja Europejska przyjmie korzystną dla Polski propozycję w sprawie utrzymania niższego VAT-u na mieszkania, usługi gastronomiczne i książki.

Gazecie udało się dotrzeć do projektu dyrektywy w tej sprawie oraz do specjalnego raportu ekonomicznego Komisji, w którym jej eksperci oceniają gospodarcze konsekwencje zredukowanych stawek VAT-u. Dokumenty te mają zostać przyjęte już w czwartek – czytamy – w tzw. procedurze pisemnej, czyli bez żadnej formalnej dyskusji między komisarzami. To oznacza, że w tej ważnej dla Polski sprawie w samej Komisji nie ma sporu.

To paradoks – twierdzi „Gazeta Wyborcza”. Bo nawet eksperci KE twierdzą, że zredukowane stawki VAT (będące odstępstwem od „standardowej" stawki tego podatku, wynoszącej w UE minimum 15 proc.) nie mają większego ekonomicznego sensu. Z powodów politycznych Komisja Europejska chce jednak, żeby od 1 stycznia 2008 r. do 31 grudnia 2010 roku Polska mogła utrzymać: 7-procentową stawkę podatku VAT na usługi gastronomiczne; superobniżoną, trzyprocentową stawkę VAT na wybrane produkty spożywcze (m.in. mleko, mięso) oraz 7-procentową stawkę VAT na usługi budowlano-remontowe. Dodatkowo, KE zgadza się na korzystne rozwiązania w przypadku książek oraz czasopism specjalistycznych. (...)

Ostateczna decyzja, czy zredukowane stawki VAT-u faktycznie zostaną utrzymane do końca 2010 r., podejmą rządy UE do końca 2007 r. – informuje „Gazeta”.

Więcej w „Gazecie Wyborczej”.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 2.07.2007 | 2007-07-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);