Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

NIK o transporcie publicznym

2010-07-09

NIK o transporcie publicznym

NIK opublikowała raport dotyczący transportu publicznego oraz dróg w polskich miastach.

NIK opublikowała raport dotyczący transportu publicznego oraz dróg w polskich miastach. Wyniki wypadły negatywnie, choć izba zauważa starania Krakowa w zakresie poprawy rozwoju transportu publicznego sieci dróg rowerowych. NIK zwraca uwagę na paraliżujące nasze miasta korki oraz niechęć większości mieszkańców do korzystania z transportu publicznego. Badanie objęło Bydgoszcz, Lublin, Gdańsk, Kraków, Poznań, Szczecin, Warszawę i Wrocław. Kraków wykazał na tle pozostałych miast wzrost zainteresowania mieszkańców korzystaniem z komunikacji publicznej o 50 proc. względem 2003 r.
 
NIK podkreśla również, że Kraków przeznacza odpowiednią ilość środków na transport publiczny. Kraków wyróżnia się ponadto osobnymi tzw. buspasami – w 2009 r. mamy 22 km buspasów (Warszawa dla przykładu tylko 13 km). W Krakowie ponadto wybudowano rekordową w porównaniu z innymi miastami liczba kilometrów dróg rowerowych – 54. To plasuje nas na trzecim miejscu w tej kategorii (po Warszawie i Wrocławiu). Izba pozytywnie wyróżniła też krakowski system wynajmowania rowerów. NIK dodaje, że aż ponad 50 proc. krakowskich dróg publicznych wymaga naprawy.

 

Źródło: KRN.pl 8.07.2010 | 2010-07-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania do kupieniamieszkania na wynajem powiat M. Włocławekmieszkania na wynajem powiat Wąbrzeskimieszkania na sprzedaż gmina Lubień Kujawskimieszkania na wynajem gmina Dobrczdomy na sprzedaż w Krugliniecdomy na wynajem w Antoniewiemieszkania na wynajem w Leszczewie

Deweloperzy

);