Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nietypowe rozwiązanie

2012-03-20

Nietypowe rozwiązanie

Żeby uniknąć wymycia gruntu przez Motławę, w miejscu gdzie powstaje Muzeum II Wojny Światowej powstanie tzw. suchy wykop, a konstrukcja budynku zostanie oparta na palach.

Ciekawe rozwiązanie zastosuje wykonawca Muzeum II Wojny Światowej, które powstaje w Gdańsku przy ul. Wałowej. Aby uniknąć wymycia gruntu przez rzekę Motławę pod budynkiem powstanie tzw. suchy wykop. W odróżnieniu od tradycyjnego, ściany boczne suchego wykopu umieszczone będą głęboko w ziemi i zabezpieczane za pomocą lin i kotew, które zapobiegać mają ich przemieszczaniu. Z tak powstałej niecki wypompowana zostanie woda, a jej dno uszczelnione betonową wylewką. Materiał wstrzykiwany będzie pod powierzchnię ziemi.

Żeby uniknąć wypierania niecki, zostanie ona obciążona tzw. baretami – zbrojonymi betonowymi słupami, które dodatkowo będą pełnić funkcję podtrzymującą powstający budynek.

 

Źródło: KRN.pl | 2012-03-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażkamienice na zamianęgaraże do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Słupskdomy na sprzedaż powiat Wschowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Kiszkowomieszkania na sprzedaż gmina Tomaszów Mazowieckimieszkania na wynajem w Dziwachmieszkania na wynajem w Białej Górzemieszkania na wynajem w Trzcińcu

Deweloperzy

);