Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nietrafione inwestycje

2012-02-21

Nietrafione inwestycje

Samorządom gminnym brakuje pieniędzy na utrzymanie budynków sfinansowanych w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W całej Polsce w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, pilotowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi powstało wiele obiektów użyteczności publicznej, które świecą pustkami.

Tylko w 23 mazowieckich gminach powstało 300 świetlic, z których 20 jest otwartych  przez cały rok dla mieszkańców – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Samorządom gminnym brakuje pieniędzy na utrzymanie i zatrudnienie pracowników odpowiedzialnych za koordynowanie prac świetlic.

Samorządowcy szukają sposobów na to, aby obiekty zarabiały same na siebie. Z pomysłem organizowania w takich miejscach targów i festynów wyszedł m.in. wójt gminy Wodynie. Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej” resort rolnictwa dopiero po interwencji dziennikarzy zgodził się na tego typu praktyki. Ministerstwo wraz z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydało oświadczenie, że gminy mogą pobierać opłaty z tytuły wynajmu nieruchomości powstałych w ramach programu tylko pod warunkiem, że zyski z tego tytułu nie będą większe niż wkład własny gminy do projektu.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 20.02.2012 | 2012-02-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemdziałki na sprzedażgaraże na sprzedażmieszkania na wynajem powiat M. Koninlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Koszalindomy na sprzedaż gmina Bielawymieszkania na wynajem gmina Oleśnicamieszkania na wynajem w Przybranówkumieszkania na wynajem w Piastowiemieszkania na sprzedaż w Chorzewie

Deweloperzy

);