Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Niespokojne rynki

2011-08-08

Niespokojne rynki

Problemy w strefie euro, obniżenie ratingu Stanów Zjednoczonych i umacnianie się franka szwajcarskiego świadczą o trudnej sytuacji rynku światowego.

Agencja ratingowa Standard & Poor's w nocy z piątku na sobotę obniżyła rating Stanów Zjednoczonych z AAA na AA+. Po raz pierwszy w historii Amerykanie zostali zakwalifikowani do niższej kategorii. Sekretarz Skarbu USA zakwestionował decyzję agencji. Stwierdził on, że jej analitycy pomylili się w kalkulacjach o 2 bln dolarów. Decyzja Standard & Poor's wywołała niepokój wśród inwestorów na całym świecie, szczególnie w Chinach i Japonii, które posiadają największą pulę amerykańskich obligacji. Wschodnie giełdy odnotowały znaczące spadki.

Tymczasem w strefie euro politycy podejmują starania o uspokojenie sytuacji ekonomicznej. Europejski Bank Centralny rozpoczął akcję skupowania obligacji włoskich i hiszpańskich. Ma to zapobiec wzrostowi stóp procentowych oraz uchronić te kraje przed powtórzeniem losu Grecji, Portugalii i Irlandii, które były zmuszone do skorzystania z bezpośredniej pomocy Unii Europejskiej.

Skutkiem niepokojów ekonomicznych jest umacnianie się franka szwajcarskiego. Pomimo interwencji Szwajcarskiego Banku Narodowego, który obniżył stopy procentowe i zapowiedział dodatkową emisję waluty, jej kurs wciąż jest wysoki. W poniedziałek 8 sierpnia osiągnął on poziom 3,76 zł. W ostatnich dniach można jednak odnotować stopniowe umacnianie się euro wobec franka.

Czytaj więcej newsów

Źródło: KRN.pl | 2011-08-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęmieszkania poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Nowosolskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Leżajskidomy na sprzedaż gmina Gidledomy na wynajem gmina Miedzichowodomy na sprzedaż w Łękawiedomy na sprzedaż w Roździniemieszkania na sprzedaż w Moczydły-Dubinach

Deweloperzy

);