Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Niepołomice ogrzeje i oświetli energia słoneczna

2008-07-30

Niepołomice ogrzeje i oświetli energia słoneczna

Niepołomice już niedługo będą pierwszą w Polsce gminą ze zintegrowanym systemem wykorzystywania energii odnawialnej. Inwestycja dojdzie do skutku, jeśli gminie uda się otrzymać trzymilionowe dofinansowanie z UE.

Niepołomice już niedługo będą pierwszą w Polsce gminą ze zintegrowanym systemem wykorzystywania energii odnawialnej. Inwestycja dojdzie do skutku, jeśli gminie uda się otrzymać trzymilionowe dofinansowanie z UE – czytamy w „Gazecie Krakowskiej”.

W październiku gmina ma złożyć wniosek do UE o współfinansowanie sześciomilionowej inwestycji. Jeszcze żadnemu miastu w Polsce nie udało się zrealizować takiego projektu. Jak podkreśla dziennik, koszty zaopatrzenia wraz z cenami paliw kopalnych wciąż wzrastają. Władze miasta są przekonane, że dzięki innowacjom wydatki gminy zmniejszą się aż o 80 proc.

Niepołomice chcą wprowadzić innowacyjne technologie równocześnie w kilku sektorach: A – strefie mieszkalnej, B – budynkach komunalnych i C – strefie przemysłowej. Zgodnie z planem A, przeprowadzona ma zostać akcja informacyjna o inteligentnym zarządzaniu energii wśród mieszkańców gminy. Plan B zakłada, iż w ciągu najbliższych trzech lat w centrum Niepołomic pojawi się sto lamp, których źródłem zasilania będzie energia słoneczna, dzięki czemu gmina nie wyda ani złotówki na oświetlenie uliczne. W 20 budynkach gminnych, m.in. w szkołach, bibliotece, basenie, na Zamku Królewskim, mają zostać zainstalowane kolektory i ogniwa paliwowe – informuje dziennik. Zamek już teraz jest ogrzewany przy pomocy pomp, które czerpią ciepło z ziemi. W sierpniu zaś w niepołomickiej podstawówce mają być zainstalowane kolektory słoneczne.

Źródło: „Gazeta Krakowska” 18-07-2007 | 2008-07-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażkamienice na zamianęmieszkania na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Chorzówlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Kielcelokale użytkowe na wynajem gmina Szklarska Porębalokale użytkowe na sprzedaż gmina M. Ruda Śląskamieszkania na wynajem w Unieszynkumieszkania na sprzedaż w Puzdrowiedomy na wynajem w Nowe Gołuszowice

Deweloperzy

);