Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Niepewne losy osiedla przy ul. Ceglanej

2010-08-31

Niepewne losy osiedla przy ul. Ceglanej

Mieszkańcy protestują przeciwko rozpoczęciu prac.

Firma LC Corp wykupiła znajdującą się naprzeciwko kliniki okulistycznej działkę i zamierza wybudować tam osiedle mieszkaniowe. W lipcu radni miejscy uchwalili projekt zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Pomysł nie spodobał się jednak okolicznym mieszkańcom, którzy 30 sierpnia złożyli na sesji rady skargę – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Protestujący przeciwko budowie osiedla założyli Stowarzyszenie Harmonijnego Rozwoju Miasta Katowice. Jego członkowie obawiają się m.in. że inwestycja ograniczy ruch na lotnisku Muchowiec. Stają także w obronie rozlewisk znajdujących się na terenie działki. Proponują, by w tym miejscu miasto utworzyło park.  Jednak decyzja odnośnie parku nie leży w gestii miasta, gdyż ten teren ma właściciela.

Inwestor zobowiązał się do utrzymania osiedla w kręgu niskiej zabudowy.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza Katowice” 30.08.2010 | 2010-08-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemdomy na sprzedaż powiat Jasielskidomy na wynajem powiat M. Zielona Góramieszkania na sprzedaż gmina Kobylinmieszkania na wynajem gmina Lipowiec Kościelnymieszkania na sprzedaż w Michaliniedomy na sprzedaż w Włodarcedomy na wynajem w Koszorowie

Deweloperzy

);