Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nieodliczone wydatki na remont można jeszcze odliczyć

2007-01-10

Nieodliczone wydatki na remont można jeszcze odliczyć

Podatnicy, którym w ubiegłym roku zabrakło podatku na całkowite wykorzystanie ulgi remontowej, mogą poniesione na ten cel wydatki rozliczyć w zeznaniu za 2006 rok. Możliwość odliczenia kwoty wynikającej z ulgi remontowej dają podatnikom przepisy przejściowe, które likwidowały tę preferencję podatkową.

Podatnicy, którym w ubiegłym roku zabrakło podatku na całkowite wykorzystanie ulgi remontowej, mogą poniesione na ten cel wydatki rozliczyć w zeznaniu za 2006 rok. Jak informuje czytelników "Gazeta Prawna" możliwość odliczenia kwoty wynikającej z ulgi remontowej dają podatnikom przepisy przejściowe, które likwidowały tę preferencję podatkową.

Chodzi tu o trzyletnią ulgę remontową, która obejmowała okres 2003–2005. Ustawodawca, likwidując to odliczenie, zastrzegł, że jeżeli kwota odliczenia przekracza podatek należny za rok podatkowy, przechodzi ona na lata następne, aż do całkowitego wykorzystania. Podatnicy nie będą jednak mogli odliczyć wydatków z ubiegłego – 2006 roku.

Źródło: „Gazeta Prawna”, 08.01.2007 | 2007-01-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażmieszkania na wynajeminne nieruchomości do kupieniamieszkania na wynajem powiat Kolbuszowskimieszkania na sprzedaż powiat Sierpeckidomy na sprzedaż gmina Kołaki Kościelnelokale użytkowe na sprzedaż gmina Stryszówdomy na wynajem w Juliankimieszkania na wynajem w Moczydłydomy na wynajem w Majdanie Zahorodyńskim

Deweloperzy

);