Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Niekonstytucyjne wywłaszczenia

2006-05-26

Niekonstytucyjne wywłaszczenia

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało jedną z najbardziej kontrowersyjnych propozycji zmian prawa.

Jak podaje "Gazeta Prawna", Prawo i Sprawiedliwość przygotowało jedną z najbardziej kontrowersyjnych propozycji zmian prawa. Projekt ustawy opracowanej przez tę partię umożliwia wywłaszczenie pół miliona mieszkań zakładowych. Własności miałyby być pozbawione osoby, które kupiły mieszkania w okresie od 12 listopada 1994 r. do 7 lutego 2001 r. za mniej niż 10 proc. wartości rynkowej. Autorzy projektu uważają, że zostały one sprzedane za bezcen osobom trzecim. Nie mogli ich natomiast wykupić najemcy – byli pracownicy przedsiębiorstw państwowych.

Wywłaszczone mieszkania stawałyby się własnością gminy, chyba że właściciel sprzedałby je najemcy – za cenę nie wyższą, niż sam zapłacił. Odszkodowania dla właścicieli miałyby wypłacać gminy, które nie otrzymają na to dodatkowych pieniędzy.

Źródło: "Gazeta Prawna", 26.05.2006 | 2006-05-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemgaraże na sprzedażdziałki na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Kamieńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Białystoklokale użytkowe na sprzedaż gmina Parysówmieszkania na wynajem gmina M. Siemianowice Śląskiedomy na sprzedaż w Mamartadomy na sprzedaż w Brodachdomy na wynajem w Woźnikach

Deweloperzy

);