Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Niekonstytucyjne wywłaszczenia

2006-05-26

Niekonstytucyjne wywłaszczenia

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało jedną z najbardziej kontrowersyjnych propozycji zmian prawa.

Jak podaje "Gazeta Prawna", Prawo i Sprawiedliwość przygotowało jedną z najbardziej kontrowersyjnych propozycji zmian prawa. Projekt ustawy opracowanej przez tę partię umożliwia wywłaszczenie pół miliona mieszkań zakładowych. Własności miałyby być pozbawione osoby, które kupiły mieszkania w okresie od 12 listopada 1994 r. do 7 lutego 2001 r. za mniej niż 10 proc. wartości rynkowej. Autorzy projektu uważają, że zostały one sprzedane za bezcen osobom trzecim. Nie mogli ich natomiast wykupić najemcy – byli pracownicy przedsiębiorstw państwowych.

Wywłaszczone mieszkania stawałyby się własnością gminy, chyba że właściciel sprzedałby je najemcy – za cenę nie wyższą, niż sam zapłacił. Odszkodowania dla właścicieli miałyby wypłacać gminy, które nie otrzymają na to dodatkowych pieniędzy.

Źródło: "Gazeta Prawna", 26.05.2006 | 2006-05-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciakamienice poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Leżajskidomy na sprzedaż powiat Nakielskimieszkania na sprzedaż gmina Kolbudylokale użytkowe na wynajem gmina Nowy Dwór Mazowieckimieszkania na wynajem w Zabłociedomy na wynajem w Ulan-Majoraciedomy na wynajem w Cegielnii

Deweloperzy

);