Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nie WUWA2 a Nowe Żerniki

2012-02-07

Nie WUWA2 a Nowe Żerniki

Wybrano koncepcję nazwy i loga nowego Wzorcowego Zespołu Mieszkaniowego, który stanie się wizytówką Wrocławia i architektonicznym symbolem Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Do końca stycznia trwał konkurs na nazwę przedsięwzięcia, obejmującego zaprojektowanie i wybudowanie Wzorcowego Zespołu Mieszkaniowego odpowiadającego potrzebom nowoczesnego miasta i jego mieszkańców. Roboczą nazwę WUWA2 zmieniono na „Nowe Żerniki”.

Osiedle ma powstać po północnej stronie Żernik. Do dyspozycji projektantów jest 40 ha rezerwowanych pod EXPO, położonych po południowej stronie ul. Kosmonautów pomiędzy Autostradową Obwodnicą Wrocławia i rzeczką Ługowiną. Pokazowe osiedle ma stanowić alternatywę dla mieszkań pochodzących z oferty rynkowej. Wrocławski Wzorcowy Zespół Mieszkaniowy stanie się jedną z architektonicznych wizytówek Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Zwycięska nazwa i logo zostało wybrane przez jury pod kierownictwem Zbigniewa Maćkowa – organizatora konkursu. Autor wizualizacji – Aleksander Bąk – zdobył I nagrodę (w wysokości 5 tys. zł). Drugą nagrodę w konkursie otrzymali Katarzyna Dobiecka i Grzegorz Łotysz (3 tys. zł) , a trzecią Miłosz Wróbel i Krzysztof Zamarek (2 tys. zł).

Źródło: KRN.pl | 2012-02-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemkamienice na zamianęlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Włoszczowskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Olsztynlokale użytkowe na wynajem gmina Krasiczynlokale użytkowe na wynajem gmina Grzmiącamieszkania na wynajem w Karmińcumieszkania na wynajem w Dębamieszkania na sprzedaż w Zaorze

Deweloperzy

);