Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nie pal w piecu

2011-05-12

Nie pal w piecu

Miasto będzie dopłacać do likwidacji pieców węglowych i instalacji solarów. Pieniędzy mogą nie otrzymać ci, którzy wymiany dokonali na własną rękę.

Rada Miasta przyjęła uchwałę o dopłatach do likwidacji pieców węglowych i instalacji kolektorów słonecznych. Do końca roku na ten cel zostanie przeznaczone 1,5 mln zł – podaje „Dziennik Polski”. Dopłaty mogą być przeznaczone na demontaż starej instalacji, zakup i montaż kolektorów oraz podłączenie do sieci ciepłowniczej. Maksymalne kwoty wynoszą 2 tys. zł za likwidację pieca, 400 zł za kilowat zlikwidowanej kotłowni i 1 tys. zł za m kw. kolektora słonecznego.

Radni chcą, aby większa część tegorocznych środków była przeznaczona na dofinansowanie wniosków, które zostały złożone jeszcze w ubiegłym roku. Jednak Regionalna Izba Obrachunkowa najprawdopodobniej zgłosi zastrzeżenia do tej części uchwały – twierdzi „Dziennik Polski”. RIO do tej pory zakwestionowała analogiczne uchwały w pięciu małopolskich gminach. Może to oznaczać, że osoby, które licząc na dofiansowanie miasta, przeprowadziły modernizację na własny koszt, nie otrzymają zwrotu środków.

Likwidacja pieców węglowych ma ograniczyć niską emisję w Krakowie. Z pieców korzysta 35 proc. mieszkańców Krakowa, przede wszystkim z okolic Rynku i Podgórza. Zgodnie z Programem Ochrony Powietrza dla Małopolski ostatnie piece mają zostać zlikwidowane do 2020 r.

Źródło: „Dziennik Polski” | 2011-05-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy do kupieniamieszkania do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat M. st. Warszawalokale użytkowe na sprzedaż powiat Strzelińskidomy na sprzedaż gmina Grybówlokale użytkowe na wynajem gmina Kamionka Wielkadomy na wynajem w Krzywowolidomy na wynajem w Głuchowiemieszkania na sprzedaż w Rębiszewo-Studziankach

Deweloperzy

);